رنگ مناسب اتاق خواب

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

در انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب ، اول از همه شما باید اطلاعات کافی در زمینه روانشناسی رنگ ها بدست آورید ، مخصوصا اگر می خواهید رنگی مناسب برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. این اطلاعات به ما کمک می کنند تا بدانیم چه طیف رنگی برای فضای ما مناسب می باشد و انتخاب های ما را کمتر و بهتر می کند.

مقالات مرتبط

رنگ دیوار اتاق خواب در دکوراسیون داخلی

نحوه انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب

درست است که رنگ یک مسئله ساده زیباشناختی است ، اما انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کاملا مهم و اساسی می باشد. البته این موضوع یکی از مسائل مهم و اصلی می باشد و قطعا فاکتورهای دیگری هم وجود دارد. به همین خاطر باید قبل از انتخاب رنگ به خوبی راجع به رنگ انتخابی فکر شود تا مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب انتخاب شود.

جدا از اینکه این رنگ باید با دیگر وسایل منزل ترکیبی ایده آل را تشکیل دهد ، باید از نظر مسائل دیگر نیز ایده آل و بی نظیر باشد. امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و نکاتی را در زمینه انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب به شما عزیزان آموزش دهیم.

مراحل انجام

۱- در انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب ، اول از همه شما باید اطلاعات کافی در زمینه روانشناسی رنگ ها بدست آورید ، مخصوصا اگر می خواهید رنگی مناسب برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. این اطلاعات به ما کمک می کنند تا بدانیم چه طیف رنگی برای فضای ما مناسب می باشد و انتخاب های ما را کمتر و بهتر می کند.

انتخاب حداقل دو رنگ

۲ – شما باید اول ببینید قرار است کدام اتاق را رنگ آمیزی کنید و اینکه ما به شما پیشنهاد می کنیم که حداقل دو رنگ را برای فضای خود انتخاب کنید و بعد از خرید این رنگ ها از ابزار فروشی ، می توانید این رنگ ها را باهم مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید.

رنگ های روشن یا رنگ سفید

۳- اگر شما قرار است که اتاق کوچکی را رنگ کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم که از رنگ های روشن یا رنگ سفید استفاده کنید مانند رنگ های پاستِلی. زیرا این رنگ ها باعث می شوند تا فضای شما بزرگتر و بهتر شود. شما همچنین می توانید از رنگ های تیره برای اتاق های بزرگ استفاده کنید. این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد.

استفاده از رنگ های تیره برای سقف

۴- زمان رنگ آمیزی فضا شما می توانید با ارتفاع فضای خود کارهای خلاقانه انجام دهید و ابعاد فضای خود را از نگاه افراد بزرگتر کنید. اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید ، بهتر است که از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی سقف استفاده کنید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید تمرکز نور را بر روی سقف بگذارید تا این تاثیرگذاری افزایش یابد. اگر شما می خواهید عکس این حالت اتفاق بیافتد بهتر است که از رنگ های تیره برای سقف استفاده کنید.

نورپردازی

۵- شما همچنین باید به نورپردازی فضای خود نیز توجه داشته باشید و بر اساس آن ، رنگ فضای موردنظر خود را انتخاب کنید. رنگ های روشن می توانند نور را بهتر در خود بازتاب کنند و فضا را بزرگتر جلوه دهند ، بالعکس رنگ های تیره نور را به خود جذب می کنند و فضای شما را کوچکتر نشان می دهند.

نورپردازی

نورپردازی

۶- طبیعتا ، در زمان انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب ، شما باید به نوع و رنگ مبلمان و وسایل اتاق نیز توجه داشته باشید. اگر شما می خواهید فضای خود را به طور کامل با مبلمان بازسازی کنید ، باید رنگی را انتخاب کنید که ترکیب خوبی با وسایل و مبلمان شما تشکیل دهد. اگر شما هنوز مبلمان و وسایلی را برای فضای خود انتخاب نکرده اید می توانید وسایل و مبلمان را بر طبق رنگ فضای خود انتخاب و استفاده کنید.

نکات

  • سعی کنید زمان کافی را برای انتخاب رنگ در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین و درسترین انتخاب را برای فضای خود داشته باشید.

در آخر اینکه شما با انتخاب رنگ مناسب برای فضای اتاق خواب خود می توانید آرامش و احساس را به فضای خود هدیه کنید و از بودن در این فضا لذت ببرید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعات خوبی را به شما همراهان همیشگی دکوراتور منتقل کنیم.

با آرزوی بهترین برای شما

از طرف تیم دکوراتور

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.