انتخاب رنگ مناسب برای اتاق

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق بر اساس روانشناسی رنگ ها

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن هر یک از بخش های منزل کاری نیست که فقط از عهده طراحان داخلی بر بیاید. شما اکنون می توانید هر یک از فضاها را بر اساس روانشناسی رنگ ها انتخاب کنید. اگر شما می خواهید فضایی را رنگ کنید باید در مورد هر یک از رنگ ها اطالاعات کافی را بدست بیاورید. امروز در دکوراتور قصد داریم تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

مقالات مرتبط

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق بر اساس روانشناسی رنگ ها

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن هر یک از بخش های منزل کاری نیست که فقط از عهده طراحان داخلی بر بیاید. شما اکنون می توانید هر یک از فضاها را بر اساس روانشناسی رنگ ها انتخاب کنید.

اگر شما می خواهید فضایی را رنگ کنید باید در مورد هر یک از رنگ ها اطالاعات کافی را بدست بیاورید. امروز در دکوراتور قصد داریم تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و به شما آموزش دهیم که چه رنگی مناسب فضای شما بر اساس روانشناسی رنگ ها می باشد.

مراحل انجام

۱- برای یک اتاق خواب بزرگ پیشنهاد می شود که از مشتقات رنگ نارنجی مانند سفید ملایم و صورتی استفاده کنید. اصول روانشناسی رنگ ها به ما می گوید که این رنگ ها می توانند دوستی و یکپارچگی را در فضا افزایش دهند. این رنگ ها مناسب فضاهای مشارکتی است. طیف های رنگ صورتی هم می تواند مناسب این فضا باشد زیرا می توانند آرامش را به فضا هدیه کنند.

اتاق کودکان

۲- برای اتاق کودکان رنگ ها و طیف های آبی استفاده می شود ، زیرا این رنگ نمایشگر آرامش و راحتی است و می تواند به کودکان کمک کند تا آرامش داشته باشند. رنگ سبز هم می تواند باعث رُشد خلاقیت و ذهن شود. در کل این رنگ ها مناسب رُشد خلاقیت می باشند.

اتاق نوجوان

۳- برای اتاق نوجوانان رنگ آبی پیشنهاد می شود ، زیرا تاثیر خوبی روی روحیات آنان دارد. رنگ های بنفش نیز چنین تاثیراتی را دارند و باعث رُشد خلاقیت نیز می شوند.

اتاق نشیمن

۴- برای اتاق نشیمن رنگ های گرم پیشنهاد می شود ، زیرا باعث می شود تا افراد حس خوبی در منزل داشته باشند. مشتقات رنگ زرد می تواند فضای شما را روشن تر و بهتر کند.

به یاد داشته باشید که رنگ های آتشین مانند قرمز و زرد زیادی مهیج هستند و به همین خاطر شما می توانید از این رنگ ها در به روز ترین طرح ها استفاده کنید. اگر عضوی از خانواده ی شما از افسردگی رنج می برد ، می توانید از این چنین رنگ هایی برای اتاق آنها استفاده کنید تا کمکی برای آنها باشد.

سرویس بهداشتی یا اتاق مطالعه

۵- در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی یا اتاق مطالعه ، رنگ سفید بهترین انتخاب می باشد ، زیرا نمایانگر پاکی و شفافیت می باشد. این رنگ اگر با خلاقیت استفاده نشود باعث ایجاد فضای سرد و بی روحی می شود. اگرچه ترکیب با وسایل دکوری رنگی می تواند فضایی بی نظیر را بوجود آورد.

۶- وسایل دکوری مانند تابلوها ، لامپ ها و پرده ها می تواند فضایی بی نظیر را بوجود آورد. شما همچنین می توانید با اضافه کردن روانشناسی رنگ ها به آنها ، فضایی زیبا و فوق العاده را بوجود آورید.

نکات

  • اگر خانه ی شما تاریک می باشد ، از رنگ های روشن برای روشن تر و دلبازتر شدن فضا استفاده کنید.
  • طیف رنگ هایی که شما انتخاب می کنید باعث می شود تا احساس راحتی در فضای مورد نظر کنید و از آن فضا لذت ببرید.
  • امروزه طیف های رنگ بسیاری در بازار وجود دارد از آنها استفاده کنید و فضایی بی نظیر را خلق کنید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.