آب دادن به گیاهان

بهترین زمان آب دادن به گیاهان

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از مهم ترین وظایف مهم در نگهداری از باغچه ، بدون شک آب دادن به گیاهان می باشد. فاکتورهای زیادی در زمان آبیاری گیاهان مشارکت دارند مانند آب و هوا ، نوع گیاه ، وجود بوته یا چمن. بهترین زمان آب دادن به گیاهان و حتی چمن های باغچه یا حیاط در زمان طلوع آفتاب می باشد. اول صبح بهترین زمان آبیاری است زیرا گیاهان به خوبی می توانند آب را تا قبل از ظهر به خود جذب کنند و تغذیه کاملی داشته باشند.

مقالات مرتبط

هرس گیاهانی آپارتمانی ، چگونه و چه موقع؟

یکی از مهم ترین وظایف مهم در نگهداری از باغچه ، بدون شک آب دادن به گیاهان می باشد. فاکتورهای زیادی در زمان آبیاری گیاهان مشارکت دارند مانند آب و هوا ، نوع گیاه ، وجود بوته یا چمن. اگر شما بخواهید یک باغچه یا حیاط زیبا در هر فصل از سال داشته باشید قطعا قوانین مشخصی وجود دارد که می توانید از آنها پیروی کنید.

امروز در دکوراتور و در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و به شما بگوییم بهترین زمان آبیاری گیاهان چه وقتی می باشد. گیاهان خیلی شبیه ما انسان ها هستند و زمان مشخصی برای تغذیه دارند و اگر سر زمان مناسب به آنها برسیم کاملا سلامت و زیبا خواهند بود.

مراحل انجام

۱- بدترین زمان آبیاری گیاهان بدون شک ظهر می باشد. این زمان بدلیل تابش مستقیم نور آفتاب امکان تغذیه مناسب برای گیاهان را از بین می برد. دلیل این موضوع هم کاملا بدیهی است زیرا آفتاب باعث می شود تا آب زودتر تبخیر شود و گیاهان نتوانند مواد معدنی را به خوبی جذب کنند تا سالم و قوی باقی بمانند.

۲- اگر آبیاری در زمان ظهر انجام شود امکان دارد باعث سوختگی برگ های گیاه شما شود. همچنین اگر زمانی که آفتاب در بالاترین حد خود باشد و ما گیاهان را آبیاری کنیم باعث صدمات جبران ناپذیری به گیاه می شویم. زیرا زمانی که آب سرد در فضا وجود داشته باشد گرما نیز به راحتی منتقل می شود و همین گرمای زیاد باعث از بین رفتن گیاه می شود.

بهترین زمان آب دادن به گیاهان

۳- به این دلایل و خیلی دلیل های دیگر ، بهترین زمان آب دادن به گیاهان و حتی چمن های باغچه یا حیاط در زمان طلوع آفتاب می باشد. اول صبح بهترین زمان آبیاری است زیرا گیاهان به خوبی می توانند آب را تا قبل از ظهر به خود جذب کنند و تغذیه کاملی داشته باشند.

بهترین زمان آبیاری

بهترین زمان آبیاری

۴- همچنین آبیاری در سپیده دم هم می تواند باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز شود ، زیرا میزان تبخیر آب در پایین ترین حد خود قرار دارد و گیاهان می توانند به خوبی از آب تغذیه کنند.

۵- علاوه بر این گیاهان به آب بیشتری در زمان طلوع آفتاب نیاز دارند زیرا با طلوع آفتاب میزان متابولیسم آنها نیز افزایش می یابد. همچنین میزان نیاز به مواد معدنی و ویتامین ها در این ساعات افزایش می یابد. پس اگر ما در زمان طلوع آفتاب گیاهان را آبیاری کنیم باعث می شویم تا رُشد آنها بهتر شود.

آبیاری به موقع گیاهان

آبیاری به موقع گیاهان

۶- آبیاری در زمان طلوع آفتاب یک حُسن دیگر هم دارد و آن از رطوبت بیش از حد جلوگیری می کند زیرا رطوبت زیاد باعث پیدایش عفونت های قارچی می شود. بعد از طلوع آفتاب شاهد خواهیم بود که گیاهان آب را به خوبی جذب می کنند و تمام رطوبت نیز از بین می رود.

آبیاری گیاهان در عصرگاه

۷- اگر شما نمی توانید گیاهان خود را در زمان طلوع آفتاب آبیاری کنید بهتر است که گیاهان را عصرگاه آبیاری کنید. درست است که بعد از آبیاری ، خاک زمان بیشتری نیاز دارد تا رطوبت را دفع کند و در نتیجه می تواند احتمال رُشد قارچ را هم افزایش دهد.

۸- نکته دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که گیاهان را نباید در شب آبیاری کنید زیرا به خوبی نمی توانند از آب استفاده کنند. به یاد داشته باشید که گیاهان هم همانند ما در زمان شب به استراحت می پردازند پس متابولیسم و تحرکات آنها در زمان شب در پایین ترین حد ممکن قرار می گیرد. به همین خاطر در زمان طلوع آفتاب به آب بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در طول روز فعال و پویا باشند.

خب امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را به شما همراهان همیشگی دکوراتور منتقل کنیم.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.