از بین بردن لکه روی لباس

نحوه از بین بردن لکه های موجود بر روی لباس ها

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از لکه های رایج لکه سس روی لباس می باشد. برای از بین بردن لکه روی لباس ها می توانید از ترکیب آب سرد و مواد شوینده استفاده کنید و لباس را به مدت چند ساعت در این محلول قرار دهید تا خیس بخورد و بعد به صورت معمول آن را بشویید.

مقالات مرتبط

نحوه از بین بُردن لکه های خون از روی لباس ها

نحوه از بین بردن لکه روی لباس ها

اینکه بفهمیم لباس مورد علاقمون لکه دار شده مساله ای است که برای همه اتفاق می افتد و قطعا شما هم تمایل ندارید که این لباس را دور بیاندازید. پس باید با یک ترفندی این مشکل را حل کنید و این موضوع را هم باید بدانید که هر لکه باید با روش خاص خود از بین برود.

دیگر نیازی نیست که شما برای از بین بردن لکه ها لباس را به خُشک شویی ببرید. امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ترفند هایی در این زمینه را به شما عزیزان معرفی کنیم.

مراحل انجام

۱زمانی که در حال میل کردن غذا هستیم امکان دارد لباس های خود را با روغن یا چربی غذا کثیف کنیم. اگر لَکه به تازگی بوجود آمده باشد ، می توانید مقداری پودر تالکوم روی محل لَکه ها بریزید و بگذارید تا خُشک شود سپس با یک مسواک و کمی مایع شوینده و آب آن را شستشو دهید.

اگر لَکه برای خیلی وقت پیش باشد شما اول باید لباس را در داخل محلول آب و سرکه بگذارید و به مدت یک شبانه روز تمیز کنید تا حسابی خیس بخورد سپس محل لَکه را با صابون بشورید. اگر هم لَکه روغن بر روی کفش شما باشد راه هایی در این زمینه وجود دارد که بعدا به توضیح آن می پردازیم.

لکه روغن

لکه روغن

قهوه

۲قهوه یکی از دشمنان لباس ها می باشد اما محلول آب و سرکه سفید می تواند این لَکه را به خوبی از بین ببرد. زرده تخم مُرغ هم بر روی الیافی چون کتان و پَشمی تاثیر گذار می باشد. بعد از اضافه کردن زرده تخم مُرغ بر روی لَکه آن را به صورت معمولی بشورید.

لکه قهوه

لکه قهوه

شکلات

۳شکلات را می توانیم به عنوان یک دشمن خوشمزه لباس نامگذاری کنیم. اصولا لَکه شکلات بر روی لباس های کودکان ظاهر می شود و اگر با چنین لَکه ای مواجه شدید از آب کربنات برای از بین بردن لکه استفاده کنید. اگر لَکه شکلات برای خیلی وقت پیش بود بهتر است که لباس به مُدت چند ساعت در آب داغ صابون دار خیس بخورد.

لکه شکلات

لکه شکلات

رژلب

۴اگر رُژ لب بر روی لباس های شما باقی مانده می توانید به وسیله گچ سفید یا وازلین یا خمیر دندان این مُشکل را حل کنید.

البته در مورد دیگر لوازم آرایشی می توانید از مواد شوینده مایع یا شامپو یا محلول آب و لیمو استفاده کنید.

لکه لوازم آرایش

لکه لوازم آرایش

قارچ یا کپک

۵قارچ یا کَپَک دشمن اصلی کُت ها می باشد مخصوصا اگر که شما از این لباس ها خیلی به نُدرت استفاده کنید. اول باید این لباس ها را به مدت یک روز در فضای باز آویزان کنید تا حسابی هوا بخورد ، سپس در محلول آب ، لیمو و نوشابه یا شیر داغ قرار دهید. در آخر هم به روش معمول لباس را بشورید.

رنگ مو

۶زمانی که موهای خود را رنگ می کنید سعی کنید از یک لباس کُهنه استفاده کنید که اگر لَکه ای بر روی آن بوجود آمد ناراحت نشوید. اما برای از بین بردن لکه این نوع مواد روش های مختلفی وجود دارد. اگر این لَکه های آب دار به تازگی هم بوجود آماده باشند می توانید با استفاده از مواد شوینده به راحتی این مُشکل را برطرف کنید.

لکه رنگ مو

لکه رنگ مو

سس

۷سُس ها همانند کابوسی برای لباس ها هستند و زمانی که این مواد بر روی لباس ها بریزند ، برای از بین بردن لکه می توانید از ترکیب آب سرد و مواد شوینده استفاده کنید و لباس را به مدت چند ساعت در این محلول قرار دهید تا خیس بخورد و بعد به صورت معمول آن را بشویید.

لکه سس

لکه سس

لاک

۸لاک می تواند به راحتی صدمه های جبران ناپذیری را برای لباس ها بوجود آورد و اگر بر روی لباس لَکه های لاک بوجود آمد سعی کنید از پاک کُن لاک ناخن استفاده نکنید زیرا باعث می شود تا لَکه ها بزرگتر شوند ، تینر یا روغن زیتون را بر روی محل لَک بمالید. اگر می خواهید از تینر استفاده کنید سعی کنید اول آن را بر روی یک قسمت کوچک لباس امتحان کنید تا مطمئن شوید مشکلی برای لباس بوجود نمی آید.

لکه لاک

لکه لاک

رنگ

۹درست است که ما معمولا در این زمینه از لباس های کُهنه استفاده می کنیم اما احتمال دارد رنگ بر روی لباس های معمول ما هم بریزد ، مثلا زمانی که کودکان در حال نقاشی با رنگ هستند. راه های مختلفی برای از بین بُردن لَکه های رنگ وجود دارد که به توضیح راجع به آنها می پردازیم.

لکه رنگ

لکه رنگ

برای رنگ هایی که آبکی هستند شما باید تا زمانی که خُشک نشده اند آن ها را از بین ببرید وگرنه دیگر نمی شود آنها را از بین بُرد. لباس را با آب گرم ابتدا بشویید و سپس یک بار هم با ماشین لباسشویی لباس را شستشو دهید.

برای رنگ های روغنی می توانید از روش هایی که برای لَکه ی لاک ناخن به شما عزیزان اشاره کردیم استفاده کنید.

آب میوه

۱۰ریختن آب میوه بر روی لباس ها کاملا طبیعی و معمول می باشد. نترسید شما می توانید با استفاده از سفید کننده لباس خود را شستشو دهید و این لَکه ها را از بین ببرید.

لکه آب میوه

لکه آب میوه

نکات

  • اگر می خواهید یک لَکه را در منزل از بین ببرید و امکان این موضوع هم وجود دارد که کار را خراب تر کنید ، بهتر است که لباس را به خُشک شویی ببرید و آنها این مُشکل را برای شما بر طرف کنند.
  • این روش ها را برای لباس های کُهنه انجام ندهید زیرا ارزشش را ندارد. اگر لباس شما دارای لَکه ها بسیاری است بهتر است که آن را دور بیاندازید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.