فلاور باکس

انواع فلاور باکس ، تزیین حیاط های بدون باغچه!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در دنیای مدرن و صنعتی امروزی، بسیاری از اتفاقات گذشته دستخوش تغییر و تحول شده اند. برخی از این تغییرات مثبت و سازنده بود، اما برخی از آنها ضربه زیادی به سبک زندگی انسان ها زده است و باعث شده است برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع چاره ای بیندیشیم.یکی از تغییرات ناخوشایند ، کوچک شدن فضای خانه ها و به حداقل رسیدن فضای سبز محل زندگی است.

مقالات مرتبط

راهنمای ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه / روف گاردن

شرکت های متخصص این امر بیکار ننشستند و برای مقابله با این معضل، راهکارهای ویژه و محصولاتی خاص ارائه کرده اند. با دکوراتور همراه باشید تا با خود این محصول و نقش آن در طراحی فضای سبز آشنا شویم.

فلاورباکس

فلاور باکس

فلاور باکس چیست؟

واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه و درختچه از آن استفاده می کنند. از آنجایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند؛ لذا  گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است و امروزه به کمک ما آمده است.

فلاور باکس

فلاورباکس

انواع فلاور باکس

تنوع و گستردگی باعث شده است تا دارای تنوع زیادی به لحاظ ابعاد و جنس و نوع کاربری باشند.به لحاظ کاربری به ۳ دسته زیر تقسیم می شوند:

  • زمینی
  • دیواری
  • آویزی
فلاور باکس

انواع فلاور باکس

فلاور باکس زمینی

یکی از متداول ترین و پر کاربردترین انوع ، فلاور باکس زمینی است. این نوع بر روی زمین یا روی نیمکت های مختلف و یا حتی روی تاقچه های فضای باز قرار می گیرند و داخل آنها را با گل و گیاه پر می کنند. حضور این نوع فلاور باکس در محیط علاوه بر کاربردی بودنش، کمک زیادی به زیبایی فضای باز می کند.

فلاور باکس

فلاورباکس زمینی

فلاور باکس دیواری

یکی دیگر از انواعی که به کمک طراحی فضای باز آمده است و کمک زیادی به زیبایی محیط کرده است، فلاور باکس دیواری است.این نوع در ابعاد مختلف بر روی بدنه دیوار بیرونی نصب شده و کمک زیادی به طراحی محیط بیرونی می کند. معمولا این نوع یا بر روی شبکه های چوبی متصل به دیوار نصب شده و یا زیر پنجره نصب می شود.

فلاور باکس

فلاورباکس دیواری

فلاور باکس آویزی

بسیاری از ما در نمای بیرونی خانه، آپارتمان و بر روی نرده های تراس، شاهد قرارگیری گلدان هایی بوده ایم. این گلدان ها، همان فلاور باکس آویزی است که بر روی نرده ها و لبه های دیوار قرار گرفته و به صورت آویزان دیده می شوند. این نوع زیبایی خاص خود را دارد و برای استفاده در بالکن و پاسیو و بسیاری جاهای دیگر مناسب است.

فلاور باکس

فلاورباکس آویزی

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.