لوکیشن فصل اول بازی تاج و تخت ها

لوکیشن فصل اول سریال بازی تاج و تخت‌ها ( Game of thrones )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
فیلمبرداری فصل اول سریال بازی تاج و تخت ها در سال ۲۰۱۰ و در شمال ایرلند آغاز شد. در تپه‌های شنی کوه‌های مورن ( برای وائس دوتراک ) ، کسل وارد ( برای وینترفل ) زمین‌های اطراف سینت‌ فیلد ( برای جنگل گادزوود در وینترفل ) ، پارک جنگلی تولیمور ( برای صحنه‌های بیرونی ) ، کارن‌کسل ( برای صحنه اعدام ) ، معدن سنگ ماگ‌ هرامورن (کسل بلک ) و قلعه شین ( زمین‌های مسابقه ) استفاده و فیلمبرداری شده است.

مقالات مرتبط

بازدید از لوکیشن های فیلم های معروف و تاریخی

بازیگران سریال گیم آف ترونز

بازیگران سریال گیم آف ترونز

لوکیشن فصل اول سریال بازی تاج و تخت‌ها

 از امروز قصد داریم شما را با بخش جدید معرفی لوکیشن فیلم همراهی کنیم. در این بخش شهرها و مکان‌های فیلمبرداری معروف‌ترین فیلم‌های جهان را برای شما معرفی خواهیم کرد. برای معرفی لوکیشن فصل اول سریال بازی تاج و تخت ها با دکوراتور همراه باشید.

لوکیشن ( Location ) به معنای محل فیلمبرداری و مکانی است که پلان هایی از فیلم در آن ساخته می‌شود. هر فیلم بر اساس داستانش دارای تعدادی لوکیشن است ، که هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد ، هزینه و کار تولید فیلم سخت تر خواهد شد.

سریال بازی تاج و تخت‌ها ( Game of thrones )

سریال گیم آف ترونز یا همان بازی تاج و تخت‌ها است که بدون شک پربیننده‌ترین سریال جهان به حساب می‌آید ، این سریال که هنوز از شبکه HBO در حال پخش فصل ششم است توسط دیوید بنیاف و با اقتباس از رمان ترانه یخ و آتش که توسط جرج.آر.آر.مارتین نوشته شده ، ساخته شده است.

این سریال به علت فیلمبرداری همزمان در چند کشور دارای کارگردان های متعددی می‌باشد. موزیک خاطره‌انگیز این سریال را رامین جوادی ، آهنگ ساز ایرانی-آلمانی ساخته است که بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت و به شدت مورد استقبال قرار گرفت. رامین جوادی همچنین در کارنامه کاری خود آهنگسازی فیلم‌های متعددی از جمله سریال فرار از زندان ( Perison Break ) را بر عهده داشته است.

تعداد بینندگان این مجموعه تلوزیونی فقط از شبکه HBO حدود ۱۸ میلیون نفر است ، در حالی که این سریال در سراسر جهان از جمله ایران به‌ طور گسترده طرفدارانی دارد که البته به خاطر رعایت نشدن کپی رایت آمار دقیقی از بینندگان آن را نمی‌توان ارائه داد. البته سریال همزمان به‌ طور قانونی در ۶۰ کشور جهان از شبکه‌های پولی در حال پخش است. اغلب بخش‌های این سریال عظیم در مراکش ، اسکاتلند ، ایسلند ، کرواسی ، مالت و اسپانیا فیلمبرداری شده است.

سریال بازی تاج و تخت‌ها ( Game of thrones )

سریال بازی تاج و تخت‌ها ( Game of thrones )

برای دیدن بخش دوم مقاله به این لینک بروید

برای دیدن بخش سوم مقاله به این لینک بروید

برای دیدن بخش چهارم مقاله به این لینک بروید

برای دیدن بخش پنجم مقاله به این لینک بروید

لوکیشن‌های فصل اول

فیلمبرداری فصل اول سریال در سال ۲۰۱۰ و در شمال ایرلند آغاز شد. در تپه‌های شنی کوه‌های مورن ( برای وائس دوتراک ) ، کسل وارد ( برای وینترفل ) زمین‌های اطراف سینت‌ فیلد ( برای جنگل گادزوود در وینترفل ) ، پارک جنگلی تولیمور ( برای صحنه‌های بیرونی ) ، کارن‌کسل ( برای صحنه اعدام ) ، معدن سنگ ماگ‌ هرامورن (کسل بلک ) و قلعه شین ( زمین‌های مسابقه ) استفاده و فیلمبرداری شده است.

ند استارک

ند استارک

وینترفل

وینترفل

پلانی از فصل اول ، وینترفل

پلانی از فصل اول ، وینترفل

[intergeo id=”EDN5AjM”][/intergeo]

موقعیت کسل وارد روی نقشه

وینترفل

در لوکیشن فصل اول یکی از مهم‌ترین بخش‌های داستان در وینترفل می‌گذرد که قلعه استارک‌ها در آن واقع شده است. این لوکیشن در شهر بلفاست ایرلند قرار دارد و از قلعه داخل « کسل وارد » که متعلق به قرن ۱۸ است به عنوان بخشی از نماهای داخلی قلعه استارک‌ها استفاده شده است.

همچنین از قلعه قرون وسطی « دون کسل » و « استرلینگ » که آنها هم در اسکاتلند قرار دارند به‌ عنوان بخش دیگری از لوکیشن‌های داخلی و خارجی وینتر فیلد استفاده شده است.

[intergeo id=”IDN5AjM”][/intergeo]

موقعیت دون کسل روی نقشه ؛ اسکاتلند

دژ استرلینگ یکی از مهم‌ترین ترین قلعه‌های دفاعی و تاریخی اسکاتلند است که ساخت آن در قرن دوازدهم آغاز شده است و تا قرن شانزدهم مدام در حال تغییر و تحول و مجهز شده بوده است.

[intergeo id=”MDN5AjM”][/intergeo]

موقعیت قلعه استرلینگ

قلعه استارک ها در ایرلند شمالی

قلعه استارک ها در ایرلند شمالی

قلعه استارک ها

قلعه استارک ها

نمایی از قلعه وینترفل

نمایی از قلعه وینترفل

نمایی دیگر از لوکیشن وینترفل

نمایی دیگر از لوکیشن وینترفل

کسل وارد ؛ ایرلند

کسل وارد ؛ ایرلند

قلعه دون کسل

قلعه دون کسل

قلعه استرلینگ

قلعه استرلینگ

دژ استرلینگ ؛ اسکاتلند

دژ استرلینگ ؛ اسکاتلند

دوتراکی‌

[intergeo id=”QDN5AjM”][/intergeo]

کوه های مورن

از رشته کوه‌های مورن در ایرلند نیز به‌ عنوان منطقه قوم دوتراکی‌ها استفاده می‌شد که رهبر آنها « کال » بود و بعدها با کالیسی ( مادر اژدها ) ازدواج کرد.

کال و کالیسی

کال و کالیسی

ساخت لوکیشن قبیله دوتراکی

ساخت لوکیشن قبیله دوتراکی

جزیره غودش هم برای سرزمین‌های دوتراکی‌ها استفاده شد

جزیره غودش هم برای سرزمین‌های دوتراکی‌ها استفاده شد

فیلمبرداری قسمت‌هایی که در فصل اول در جنوب اتفاق می‌افتادند ، پس از جابه‌جایی از کشور مراکش در کشور مالت انجام شد. شهر « ایمدینا » برای برداشت صحنه‌های « کینگز لندینگ » انتخاب شد. همچنین فیلم‌برداری در قلعه مانوئل ( برای سپت بیلور ) ، قصر سن‌آنتون ، قلعه ریکاسولی ، قلعه سنت آنجلوو صومعه سنت‌ دومنیک ( همه این مکان‌ها برای صحنه‌های داخل رد کیپنیز ) استفاده شده است.

جنگل خدایان

جنگل خدایان

جنگل گادز وود ( Godswood ) ، یا همان جنگل خدایان ، آماده سازی درخت و دریاچه مصنوعی

جنگل گادز وود ( Godswood ) ، یا همان جنگل خدایان ، آماده سازی درخت و دریاچه مصنوعی

تصاویر لوکیشن های  فصل اول بازی تاج و تخت ها در دنیای واقعی

منبع :

کجارو

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.