انباری منظم

۳ گام مهم برای داشتن یک انبار منظم

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

انبار را به این شکل تعریف کنیم , ساختمان یا محوطه ‌ای که از چیدمان منظم تجهیزات انبار تشکیل شده است که برای نگهداری انواع کالا های بازرگانی ، صنعتی و… استفاده می‌گردد. 

پارکینگ و انبار

داشتن یک انبار منظم یکی از شرایط خانه داری می باشد و با استفاده ی درست از انباری ، می توانیم فضای بیشتری برای دکوراسیون منزل خود حفظ کنیم. در فضا های مسکونی انباری ها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند ، ولی اکثر ما چون زیاد با این فضا سر و کار نداریم ، به نظم و چیدمان وسایل در آن اهمیت نمی دهیم. در صورتی که با استفاده ی درست از انباری ، می توانیم فضای بیشتری برای دکوراسیون منزل خود حفظ کنیم. دکوراتور در این مطلب می خواهد ۳ گام بسیار ساده را به شما پیشنهاد دهد تا از فضای انباری خود حداکثر بهره را ببرید. با ما همراه باشید.

۱. داشتن یک انبار منظم : با تفکیک وسایلی که می خواهید و وسایلی که لازم ندارید شروع کنید.

در این فرآیند با خود رو راست باشید. بسیاری از افراد وسایل زیادی را به امید این که یک روز از آنها استفاده کنند ، نگه می دارند ، در صورتی که ممکن است سال ها از آنها استفاده نکرده باشند. وقتی چیزی را انبار می کنید ، حتما زمان استفاده ی آن را مشخص کنید. اگر نمی دانید چه زمانی ممکن است از آن استفاده کنید ، حذفش کنید.

تفکیک وسایل

تفکیک وسایل

۲. تعیین کنید با وسایلی که لازم ندارید چه باید بکنید.

ابتدا وسایل دور ریختنی را از وسایلی که نمی خواهید تفکیک کنید. این وسایل شامل کالا های آسیب دیده ای است که قابلیت تعمیر شدن ندارند. پس هر چه زود تر از شر آنها خلاص شوید.

حال نوبت به وسایلی می رسد که می توانید بفروشید. اگر زمان کافی و علاقه به این کار دارید ، وسایل قابل استفاده ای را که نمی خواهید بفروشید و پولی به جیب بزنید. اگر وسایل فروشی تان کم هستند از طریق اپلیکیشن ها و سایت های اینترنتی خرید و فروش اقدام کنید. اما اگر تعداد آن ها زیاد است ، شاید لازم باشد از یک سمساری کمک بگیرید و به داشتن یک انبار منظم سرعت ببخشید.

در نهایت وسایل باقی مانده ای را که نمی خواهید ، وقف کنید.

وسایل غیرضروری

وسایل غیرضروری

۳. گام آخر نظم بخشیدن به وسایل باقی مانده در انباری است.

وسایلی که در نهایت باقی می مانند ، وسایلی هستند که مورد استفاده ی شما هستند اما فضای کافی برای نگهداری آن ها درون فضای اصلی منزل تان ندارید. وسایلی را که زود به زود استفاده نمی کنید ، در ته انباری و وسایل مورد استفاده ی روزانه تان را در دسترس قرار دهید.

نظم دهی به وسایل

نظم دهی به وسایل

برای نگهداری وسایل تان به جای جعبه های مقوایی از سرویس های پلاستیکی شفاف استفاده کنید تا بتوانید درون آن ها را ببینید و پیدا کردن کالای مورد نظرتان راحت تر صورت گیرد. ضمنا این جعبه های پلاستیکی از خیس شدن لوازم درون شان و آسیب دیدن آنها در مواقع خاص جلوگیری می کنند. معجزه داشتن یک انبار منظم را تجربه کنید. 

استفاده بهینه ازفضای انبار

استفاده بهینه ازفضای انبار

داشتن یک انبار منظم

برای دسترسی آسان تر قفسه های محکم و ماندگار روی دیوار انباری نصب کنید و جعبه ها را روی آن ها قرار دهید. شما می توانید برای شناسایی بهتر چیز هایی که می خواهید ، روی جعبه ها بر چسب بزنید. هم چنین برای نظم بیشتر بهتر است آن ها را دسته بندی کنید ، مثلا دسته ی خوراکی ها ، لباس ها ، ابزار ها و …

شلف وطبقه بندی

شلف وطبقه بندی

قفسه کشویی

برای نظم بخشی لوازم و خرت و پرت های کوچک ، دراور ( قفسه ی کشویی ) پلاستیکی بخرید.

قفسه کشویی

قفسه کشویی

تخته های سوراخ دار

از چوب لباسی برای آویزان کردن لباس های فصلی خود استفاده کنید. با تخته های سوراخ دار ، نظم را به دکوراسیون منزل خود بازگردانید.

تخته های سوراخ دار

تخته های سوراخ دار

یک راه حل خوب برای داشتن یک انبارمنظم ، استفاده از کابینت های قدیمی و کهنه برای نگهداری وسایل است. اگر هم خودتان کابینت کهنه ندارید ، به راحتی می توانید به صورت آنلاین و با قیمت های بسیار پایین آن ها را خریداری کنید.

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.