آدامس چسبیده به لباس

نحوه پاک کردن آدامس چسبیده به لباس

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

آدامس از جمله خوراکی هایی است که وقتی به لباس می چسبد ، مشکل ساز می شود و به راحتی برطرف نمی شود. آدامس چسبیده به لباس جزو سرسخت ترین لکه ها برای تمیز کردن است.

مقالات مرتبط

نحوه از بین بُردن لکه های خون از روی لباس ها

آدامس جویدن دوست داشتنی و رضایت بخش می باشد اما وجود تکه هایی از آن بر روی لباس کاملا استرس زا می باشد. بعضی از افراد فکر می کنند که این جا آخر کار لباسشان می باشد. اما این موضوع درست نیست. کلید این موضوع شُل شدن تکه ی آدامس بر روی لباس و جداسازی آن می باشد. روش های زیادی درباره ی پاک کردن آدامس چسبیده به لباس وجود دارد. ما امروز در دکوراتور می خواهیم روش هایی را در این زمینه به شما آموزش دهیم تا بتوانید لباس های خود را از این مشکل رها سازید.

منجمد کردن

یکی از موثرترین و ساده ترین راه ها برای پاک کردن آدامس از روی لباس ها منجمد کردن آن می باشد. اول با مالیدن تکه یخی بر روی آدامس آن را سفت کنید. سپس به وسیله چاقویی یا قاشقی آن را از روی لباس بردارید. یک راه ساده قرار دادن تکه های یخ بر روی دو طرف لباس می باشد. این موضوع باعث افزایش سرعت انجام کار می شود. اگر این کار جواب نداد ، لباس را در داخل کیسه ای بگذارید و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در فریزر قراد دهید. زمانی که لباس را بیرون بیاورید خواهید دید که آدامس کاملا یخ زده است و به راحتی می توانید آن را از روی لباس جدا کنید. این کار را هم به آرامی انجام دهید زیرا اگر این کار را سریع انجام دهید امکان دارد به لباس صدمه بزنید.

منجمد کردن

منجمد کردن

استفاده از قدرت گرما

بعضی اوقات گرما می تواند مشکل گُشا باشد. با استفاده از سشوار آدامس چسبیده به لباس را آب کنید و بدون صدمه زدن به لباس آن را از روی لباس پاک کنید. زمانی که آدامس شروع به آب شدن کرد ، می توانید آن را از لباس جدا کنید. حتما در انجام این کار از دستکش استفاده کنید زیرا در حین انجام کار آدامس شدیدا داغ می شود.

استفاده از سشوار

استفاده از سشوار

آب گرم و بخار

لباس را به همراه آدامس در آب خیلی داغ قرار دهید و برای مدتی بگذارید در آب خیس بخورد. لباس را زیر آب داغ نگه دارید و آدامس چسبیده را به وسیله چاقو یا مسواکی پاک کنید. یک روش موثر دیگر این می باشد که شما قسمتی از لباس که آدامس چسبیده را روی کتری و بخار آن بگیرید. آدامس بخار را جذب می کند و نرم می شوند و شما می توانید به راحتی آن را از لباس جدا کنید.

آب گرم

آب گرم

سرکه

لباس را در سرکه داغ قرار دهید. با مسواک بر روی جایی که آدامس چسبیده بکشید تا آدامس شُل شود. شاید نیاز باشد تا شما چندین بار لباس را در سرکه فرو ببرید تا بتوانید آدامس را از روی لباس جدا کنید. در حین انجام کار هم مسواک را بعد از هر دفه کشیدن بر روی آدامس بشویید تا آدامس نهایتا پاک شود.

سرکه

سرکه

اتو کردن

قسمتی از لباس که آدامس به روی آن چسبیده است را بر روی یک کاغذ مقوایی قرار دهید. اُتو را در حالت معمولی قرار دهید تا بتوانید آدامس را در جای خود شُل کنید زیرا نمی خواهید کامل آب شود. اُتو را بر روی قسمت دیگر شلوار بکشید تا آدامس مانند ساندویچی بین لباس و کاغذ مقوایی شود. لباس همانند یک دیوار بین اتو و آدامس عمل می کند. اگر شما اُتو را مستقیما بر روی آدامس قرار دهید به اُتو خواهد چسبید. زمانی که آدامس دمای کافی را جذب کند به راحتی از روی لباس کَنده می شود.

اتو کردن

اتو کردن

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.