درب ورودی

درب ورودی آپارتمان ، ۵ ویژگی اصلی یک درب خوب چیست؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

بی شک در نگاه اول به هر ساختمانی ، با درب ورودی آن رو به رو می شویم و جنس و زیبایی آن میتواند تاثیر بسیار زیادی در ما داشته باشد. این موضوع می تواند علاقه مندی به یک ساختمان را افزایش دهد.

 مقالات مرتبط

۵ نوع طراحی جذاب برای در های داخلی منازل

درب ورودی آپارتمان

با گسترش زندگی های آپارتمانی و سکونت تعداد خانوار های نسبتا زیاد در یک آپارتمان ، توجه به مسائل مختلف خانه دارای اهمیت زیادی دارد. یکی از مهم ترین و ضروری ترین این مسائل ، توجه به ورودی ساختمان و درب ورودی آپارتمان است ، چرا که انتخاب درب ورودی به لحاظ مسائل ایمنی و امنیتی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای آشنایی با برخی فاکتور های مهم در انتخاب درب ورودی آپارتمان و هم چنین آشنایی با انواع درب های ساختمان به سراغ یکی از شرکت های متخصص در این حوزه رفتیم. بادکوراتور همراه باشید.

درب ورودی آپارتمان

درب ورودی آپارتمان

انتخاب درب ورودی و درب لابی

برای انتخاب درب ورودی و لابی آپارتمان ، ۶ فاکتور اساسی و ویژگی مهم مطرح است که عبارتند از:

  • عایق صوتی و حرارتی
  • شکل و وزن مناسب
  • استحکام بالا
  • مناسب با اقلیم
  • ضد سرقت
درب ورودی ضدسرقت

درب ورودی ضد سرقت

۱. درب ورودی 

درب ورودی عایق صوتی و حرارتی 

یکی از ویژگی های مهمی که باید درب ورودی آپارتمان آن را دارا باشد ، عایق صوتی و حرارتی بودن است. درب ورودی باید از انتقال سر و صدای محیط به داخل خانه یا بالعکس جلوگیری کند. هم چنین این درب اصلی باید عایق حرارتی و حریق باشد تا در صورت بروز آتش سوزی از انتقال آتش به بیرون خانه و کل آپارتمان جلوگیری کند.

درب ورودی عایق صوتی و حرارتی

درب ورودی عایق صوتی و حرارتی

۲. درب ورودی 

شکل و وزن مناسب

شاید در نگاه اول این ویژگی مهم به نظر نیاید ، اما باید گفت که وزن درب ورودی آپارتمان تا حدودی در تامین امنیت آن تاثیر گذار است. هم چنین ظاهر درب ورودی باید همسو و متناسب با معماری ساختمان باشد.

درب ورودی با شکل و وزن مناسب

درب ورودی با شکل و وزن مناسب

 ۳. درب ورودی 

استحکام بالا

درب های ورودی آپارتمان به دلیل رفت و آمد بسیار ، اسباب کشی و برخورد اشیاء همواره در معرض آسیب قرار دارند ، پس هنگام انتخاب درب ورودی برای آپارتمان به دنبال درب هایی باشید که از مقاومت بالاتری در برابر ضربه و خش برخوردار باشند.

 ۴. درب ورودی 

درب ورودی مناسب با اقلیم منطقه

باید در انتخاب درب ورودی آپارتمان پیش از هر چیزی به اقلیم منطقه توجه کرد. درب هایی که برای مناطق خشک و سرد سیری استفاده می شوند با درب هایی که برای مناطق مرطوب به کار می روند باید متفاوت باشند. در غیر این صورت عمر مفید درب های تولیدی در برخی مناطق کشور کاهش پیدا می کند.

۵. درب ورودی 

درب ورودی ضد سرقت

برای تامین امنیت یک ساختمان لازم است که درب ورودی آپارتمان از نوع ضد سرقت باشد و به جرات می توان گفت انتخاب یک درب ضد سرقت یا بهتر بگوییم درب ایمن نه تنها ضریب امنیت ورودی آپارتمان را بالا خواهد برد ، بلکه به خاطر ساختار درب های ضد سرقت می توان با استفاده از عایق های صوتی و حرارتی در فضای میانی درب ، بسیاری از فاکتور های ذکر شده قبلی را نیز تحت پوشش قرار داد.

انتخاب درب داخلی

جدا از انتخاب درب ورودی و درب لابی که اهمیت خاص خود را دارد ، نباید از اهمیت بالای انتخاب درب داخلی هم غافل ماند. برای انتخاب درب داخلی باید به جنس درب ، ظاهر آن ، رنگ درب و مخصوصا دکوراسیون داخلی خانه توجه داشت ، چرا که قرار است این درب های داخلی علاوه بر جدا کردن فضا ها و تعیین حریم ، نقش ویژه ای هم در دکوراسیون داخلی منزل داشته باشند.

منبع :

چیدانه

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.