دنیس اسکات براون

دنیس اسکات براون ، چهره ای پست مدرن در معماری

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

دنیس اسکات براون در ۳ اکتبر ۱۹۳۱ میلادی در شهر زامبیا در آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او یک معمار آمریکایی، برنامه ریز، نویسنده و محقق است. او برای گذراندن تحصیلات تکمیلی خود به لندن سفر کرد و در سال ۱۹۵۵ در رشته معماری فارغ التحصیل شد. در همان سال با رابرت اسکات براون ازدواج کرد و به فیلادلفیا پنسیلوانیا نقل مکان نمود. رابرت در سال ۱۹۵۹ در یک تصادف رانندگی کشته شد. دنیس در دانشگاه به فعالیت های تحقیقاتی، مطالعاتی و تدریس پرداخت. او کتاب های متعددی را همچون از Learning from Las Vegas ، Urban concepts نوشته است. 
دنیس اسکات براوان یکی از شناخته شده ترین چهره های پست مدرنیسم در معماری ، زنان معمار را به حفظ “اگاهی فمینیستی” در جنگ با سقف شیشه ای فراخواند و تشویق کرد.
“فکر کنم دانش اموختن برای یک زن در حوزه معماری احتمالا بهترین گزاره ایست که بازار معماری برایش به ارمغان می اورد”، این گزاره یکی از مسائلی بود که یکی از نویسنده گان کتاب “اموختن از لاس وگاس” پیش از اغاز مراسم سالانه جایزه ارکیتکتس ژورنال در لندن بر ان تاکید گذاشت و از ان به عنوان یک “نتیجه غمگین” یاد کرد.
اسکات براون تاکید کرد:” تعداد زنانی که وارد رشته معماری می شوند در گام های اول به اندازه مردان است، اما به مرور زمان و حین بالا رفتن از نردبان ترقی در این حرفه سقف شیشه ای ضربات عمیقی بر حضور زنان در این حرفه می زند.”
از دیگر نکاتی که اسکات براون بر ان موکد شد، ارزش فهم اصول فمینیسم در مواجه با وضعیت های غالبا نابرابر و غیر منصفانه بازار حرفه ایست:”همیشه به زنان جوان می گویم اگاهی فمینیستی خود را از دست ندهید، زمانی که سقف شیشه ای مانع رشد شما می شود، گمان مبرید که اشتباهی از سوی شما رخ داده است، تنها مرجعی که می تواند شما را از این وهم برهاند، فمینیسم است.”

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.