باغبانی در پاییز

باغبانی در پاییز ، این بهار حیاط زیبا تری خواهیم داشت!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
پاییز بر خلاف تصور ، فصلی مهم و تعیین‌ کننده برای مراقبت از فضای سبز به شمار می‌ رود. کارهایی که در پاییز برای کمک به فضای سبز انجام می‌ گیرد تا آن را برای پاییز و زمستان آماده کند، ضامن زیبایی و سلامت بیشتر فضای سبز در بهار و تابستان آینده است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با هم به این مراقبت‌ های مهم نگاهی بیندازیم.

 مقالات مرتبط

جمع آوری برگ های پاییزی ، مکانیزه یا دستی؟

نکات مهم باغبانی در پاییز

۱. علف‌ های هرز را از بین ببرید

علف‌ های هرز انرژی خاک را مصرف می‌ کنند و باعث می‌ شوند برای به دست آوردن نیتروژن و آب بین گیاهان رقابت به وجود بیاید، پس با همین کار ساده از اتلاف انرژی خاک جلوگیری کنید.

باغبانی در پاییز

باغبانی در پاییز ؛ علف‌ های هرز را از بین ببرید

۲. PH خاک را اندازه‌ گیری کنید

مهم‌ ترین نقش PH خاک ، کنترل حلالیت عناصر غذایی در خاک است و رشد گیاهان را به‌ طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌ دهد. اگر آزمایش ، اسیدیته بیش‌ از اندازه نشان بدهد باید آهک به خاک اضافه کنید. آهک بلافاصله اثر نمی‌ کند و چند ماه بعد، اثرات خود را نشان می‌ دهد؛ بنابراین اعمال آهک در فصل بهار بسیار دیر است. اگر برعکس، خاک قلیایی باشد باید گوگرد به آن اضافه نمایید. حلالیت مواد غذایی در خاک قلیایی کاهش پیدا می‌ کند و کمبود عناصر غذایی مانند روی در گیاه مشاهده می‌ شود. کمبود بارندگی و اقلیم خشک ایران باعث می‌ شود تا خاک ، حالت قلیایی پیدا کند.

۳.  به چمنزار تان کود اضافه کنید

کود را آرام‌ آرام به خاک اضافه کنید. چمن‌ ها در طول دوره‌ های هوای معتدل فعال هستند و در این شرایط آب و هوایی است که می‌ توانند بهترین مواد غذایی را که توسط کود ارائه می‌ شود ، جذب کنند. کود دهی به چمن‌ ها در اوایل پاییز باعث تقویت ریشه‌ هایشان می‌ شود. بدین‌ صورت چمن‌ ها پس از گرمای تابستان بهبود می‌ یابند و برای فصل رشد بعدی آماده می‌ شوند.

باغبانی در پاییز

باغبانی در پاییز ؛ به چمنزار تان کود اضافه کنید

۴. سطح خاک تان را از سرما حفظ کنید

با پوشاندن سطح خاک از یخ‌ زدگی ریشه گیاهان جلوگیری خواهید کرد. بهتر است برای سطوح بزرگ از گیاهان مقاوم به سرمایی استفاده کنید که سطح مورد نظر تان را پوشش می‌ دهند. برای سطوح کوچک‌ تر نیز می‌ توانید از مالچ پاشی بهره بگیرید. می‌ توانید از برگ‌ های پاییزی به‌ عنوان مالچ استفاده کنید.

باغبانی در پاییز

باغبانی در پاییز ؛ سطح خاک تان را از سرما حفظ کنید

۵.  درختان را آبیاری کنید

درختان و بوته‌ های بالغ را می‌ توان به‌ راحتی با آبیاری مناسب در پاییز در برابر سرما مقاوم کرد و از آسیب رسیدن به آنها در زمستان که ناشی از ناتوانی در جذب آب از زمین یخ‌ زده است، جلوگیری می‌ کند. درختان را در اواخر پاییز بعد از برگ‌ ریزان و قبل از شروع سرمای شدید و یخ‌ زدگی زمین برای آخرین بار به‌ صورت عمیق آبیاری کنید تا آنها بتوانند زمستان را به‌ راحتی پشت سر بگذارند.

باغبانی در پاییز

باغبانی در پاییز ؛ درختان را آبیاری کنید

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

یک نظر

  1. بزرگتریین مشکل علف های هرزن. ممنون میشم اکه مقاله ای راجع به روش های از بین بردنشون بذارید.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.