mind house

شاهکارهای معماری جهان ؛ Mind House

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

 آثار معماری آنتونی گائودی این معمار معروف اسپانیایی در دو قرن اخیر به شهرت رسیده است. Mind House یکی از شاهکار های آنتونی گائودی است. این بنا در محوطه پارک گوئل روی تپه ال کارمل در بارسلونا واقع شده است.  

مشخصات طرح mind house

ایده پارک مربوط به کنت اسبی گوئل می باشد و اسمش را از او گرفته است. در این پروژه ساخت ۶۰ خانه و یک پارک پیش بینی شد. اما آنتونی تنها ۲ خانه آن را ساخت. این بنا در سازمان یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ثبت و بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد. این خانه یک ابتکار هنری بود که در آن نماد هایی از طبیعت به نمایش گذاشته شده بود. مثل ستون های این بنا که نمادی از درخت بود. در پله های اصلی این ساختمان یک فواره شگفت انگیز قرار دارد که به شکل یک سمندر است.

در دکور این بنا از مجسمه های زیادی از جنس شیشه و سرامیک با رنگ های روشن استفاده شده است. شکل منحصر به فرد مار پیچی نیمکت ها به کسانی که روی آن می نشینند امکان صحبت کردن خصوصی را می دهد. نیمکت از جنس سفال ساخته شده است تا در هنگام بارندگی زود خشک شود و برای جلوگیری از نشستن افراد در قسمت های مرطوب بر آمدگی های کوچکی ساخته شده است. گائودی به همراه پدر و خواهر زاده اش در یکی از این دو ساختمان زندگی می کرد تا این که در سال ۱۹۲۲ این مکان از سوی شهرداری بارسلونا خریداری شد و به پارکی برای عموم تبدیل شد به نام پارک گوئل. در این پروژه می توان قدرت ابتکار و تخیل گائودی را به وضوح مشاهده نمود.

mind house

mind house

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.