سازه بادی

سازه بادی ، ساختمان حبابی در شانگهای

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
سازه حبابی جنبه محیط زیستی دارد ، به گونه ای که به عنوان عایقی برای حفظ دمای مطلوب و اکسیژن کافی فضای داخلی عمل می کند و مانند گلخانه ای کوچک منجر به ایجاد هوا و دمای مطلوب هر فصل می شود و با یک سازه ی نایلونی سفیدِ آنتی باکتریال بازسازی شده است.

 مقالات مرتبط

مصالحی برای ساخت سازه های چوبی ، گلولام

مشخصات

سازه بادی ، ساختمان حبابی (Bubble Building)

محل پروژه: Fengyang Road, Jiading ، شانگهای چین

معمار: ۳GATTI Architecture Studio در ایتالیا ، روم

سال ساخت: ۲۰۱۳

سازه بادی ، ساختمان حبابی در شانگهای

شرکت طراحی  ۳GATTI ، شرکتی ایتالیایی است که در روم واقع است و در زمینه برنامه ریزی شهری ، معماری ، طراحی داخلی و طراحی صنعتی فعالیت می کند. برای یک ساختمان قدیمی ، معمولی و غیرجذاب در مرکز شهر شانگهای ، سازه بادی و ساده ای طراحی کرده است که حاوی قابلیت های پیچیده و سازگار با محیط زیست می باشد.

بر خلاف مقاوم سازی و نوسازی که برای ساختمان های دیگر انجام می شود ، این ساختمان با یک سازه ی نایلونی سفیدِ آنتی باکتریال بازسازی شده است. محل قرار گرفتن این سازه بادی  در مقابل پنجره های موجود این ساختمان تعبیه گردیده است. هدف نهایی ساخت این سازه ایجاد یک مجسمه برای فرار از منظره خسته کننده شهری و جذب مشتریان به اجاره هر دو فضاهای اداری و تجاری این ساختمان است.

همانطور که گفته شد این سازه حبابی جنبه محیط زیستی دارد به گونه ای که به عنوان عایقی برای حفظ دمای مطلوب و اکسیژن کافی فضای داخلی عمل می کند و مانند گلخانه ای کوچک منجر به ایجاد هوا و دمای مطلوب هر فصل می شود.

طرز کار این سازه بادی بدین ترتیب گزارش شده است که در هنگامی که بیشترین تعداد نفرات در ساختمان حضور دارند و سیستم تهویه در حالت ماکزیمم خود قرار دارد ، ظرفیت کششی این حباب ها به بیشترین حد خود می رسد و هنگامی که تعداد نفرات کاهش می یابد و در نهایت ساختمان خالی از سکنه می شود سنسور تهویه روی مقدار بسیار کم سوئیچ شده و نمای حبابی در نهایت تخلیه می شود.

این ساختمان در نزدیکی یک پارک مجسمه معروف در شانگهای واقع شده است بنابراین طراحان از این سازه به عنوان بزرگترین مجسمه آن منطقه یاد می کنند.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.