سازه های سینمایی

معرفی برخی از سازه های سینمایی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
تاریخ سینمای جهان پر از سازه های سینمایی است. صنعت معماری همواره حضور ویژه و مؤثری در صنعت سینما دارد و می تواند نقش عمده و حتی همپای یک هنر پیشه را در فیلم ها ایفا نماید. ما قصد داریم ۵ سازه مهم در سینما را به شما معرفی کنیم.

معرفی برخی از سازه های سینمایی

تاریخ سینمای جهان پر از سازه های سینمایی است. ما قصد داریم ۵ سازه مهم در سینما را به شما معرفی کنیم.

صنعت معماری همواره حضور ویژه و مؤثری در صنعت سینما دارد و می تواند نقش عمده و حتی همپای یک هنر پیشه را در فیلم ها ایفا نماید. سبک معماری مدرن همواره با انتقاد مخالفانش مواجه است و منتقدان این آثار همواره آن را سرد ، بی روح و غیر دوستانه توصیف می کنند. اما این خانه های فوق العاده مدرن برای حضور در صحنه های فیلم و ثبت تصاویر خیره کننده و به یاد ماندنی بسیار مناسب هستند.

 Chemosphere , دو بدن

این خانه توسط جان لاتنر در سال ۱۹۶۰ طراحی شده و یک خانه هشت ضلعی و مدرن می باشد که بر روی دره سن فرناندو و به شکل یک بشقاب پرنده قرار گرفته است. شیب ۴۵ درجه ای تپه ، علاوه بر آنکه برای ساکنان خانه چشم اندازی تماشایی ایجاد می نماید بلکه باعث می شود سازه از دور مانند یک جسم شناور در آسمان به نظر برسد.

سبک های غیر متعارف این طراح پارادایم چهار دیواری بودن سازه های معماری را می شکند، بنابراین تعجبی نیست که اغلب ساختمان های او را در تلویزیون و فیلم ها نشان می دهند. Chemosphere در ابتدا به عنوان محل اقامت آیندگان برای تکثیر نوع بشر مورد استفاده قرار گرفت و بعدها از آن در یک قسمت از این مجموعه علمی تخیلی sci-fi استفاده شد.

 خانه انیس , Bladerunner

این خانه توسط توسط فرانک لوید رایت طراحی شده است ، خانه انیس در حال حاضر متعلق به رونالد برکل Ronald Burkle میلیاردر می باشد و در محله Los Feliz در لس آنجلس واقع شده است ، خانه انیس بر اساس معابد باستانی دوران مایاها و نقش برجسته های متقارن ساخته شده است.

این خانه در طول سال ها به دلیل داشتن ویژگی های خاص ظاهریش به یک گزینه مورد توجه برای سینماگران در ساخت فیلم تبدیل و به موجب آن در بیش از ده ها فیلم ظاهر شده است. ازجمله در فیلم های خانه خالی از سکنه در هیل ، روز ملخ ، ساعت شلوغی و طبقه ی سیزدهم و …به یادماندنی ترین حضور این ساختمان در فیلم Blade Runner می باشد.

 اقامتگاه گلدشتاین , The Big Lebowski

گلدشتاین توسط John Lautner طراحی و بین سالهای ۱۹۶۱ و ۱۹۶۳ ساخته شده است. این خانه نمونه ای از سبک معماری ارگانیک آمریکا می باشد. این اقامتگاه بر روی دامنه کوه های ماسه سنگی با سقفی منحصر به فرد و متشکل از ۷۵۰ نورگیر ساخته شده است. این سازه در فیلم فرشتگان چارلی نیز ظاهر شده است.

خانه بن رز ,  روز تعطیل فریس بولر

این خانه توسط جیمز اِی اسپیر ، یکی از شاگردان میس ون در شهر روهه طراحی و در پارک کوهستانی ایلینوی در سال ۱۹۵۳ ساخته شده است. که ملک ۵۳۰۰ فوت مربعی است و دارای چهار اتاق خواب و چهار حمام می باشد. این خانه توسط علاقه مندان به معماری برای معلق و شیشه ای بودنش تحسین شده است.

در سال ۱۹۷۴ ، دیوید Haid ، دانشجوی اسپیر ، اتومبیل شیشه ای ساخت که در فیلم کلاسیک جان هیوز ، ”روز تعطیل فریس بولر” مشهور شد. در این فیلم ، کامرون فرای احساس وحشت و نگرانی یک نوجوان را در طی فیلم به تصویر میکشد و تصادفاً فراری محبوب پدر خود را از طریق یکی از پنجره های شیشه ای خانه و به داخل دره هل می دهد.
خانه در سال ۲۰۰۹ ، با قیمت ۲٫۳ میلیون دلار وارد فهرست فروش شده بود و نهایتاً به تازگی به قیمت ۱٫۰۶ میلیون دلار به فروش رسید.

خانه لاول , لس آنجلس محرمانه

لاول خانه ی Pierce Morehouse Patchett ، بازیگر نقش قاچاقچی مواد مخدر سال ۱۹۹۷ در فیلم لس آنجلس محرمانه بود. خانه لاول توسط ریچارد نویترا طراحی و در سال ۱۹۲۷ در لس آنجلس ساخته شده است. این خانه یکی از سازه های سینمایی و  همچنین اولین بنای ساخته شده با بدنه ی فلزی در آمریکا بود.
ریچارد نویترا در وین به دنیا آمد و از شاگردان تحت آدولف لوس بود و سپس همکاریش را با فرانک لوید رایت شروع نمود. نفوذ فرانک لوید رایت را می توان در سبک مدرنیسم اروپایی استفاده شده در خانه لاول متوجه شد.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.