دکوراسیون کتابخانه منزل

دکوراسیون کتابخانه منزل ، این یار مهربان را چگونه چیدمان کنیم ؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
به کتاب ها و مدارکتان نظم دهید ، اهمیت این موضوع در قوانین فنگ شویی که بیشتر آن ها بر مبنای کاربرد و نظافت فضا تعریف شده اند نیز بیان شده است.

 مقالات مرتبط

اتاق نشیمن، با این ۷ ترفند توجه مهمان ها را جلب کنید!

طبقه بندی و نظم دهی

همه ما عاشق کتاب و کتاب خوانی هستیم. علاوه بر این که مطالعه کتاب باعث تعالی روح و افزایش فهم انسان ها می گردد داشتن کتاب در دکوراسیون خانه ، احساس آرامش و انرژی مثبتی وصف نشدنی به همراه خواهد داشت. در این مطلب همراه ما باشید تا دکوراسیون کتابخانه منزل خود را سر و سامان دهیم و ارزش این یار مهربان را حفظ کنیم.

سبک دکوراسیون کتابخانه خود را انتخاب کنید

اینکه شما بتوانید تمامی کتاب های خود را بر اساس اهمیت و ارزش آن ها طبقه بندی کنید کار درست و به جایی خواهد بود ؛ بنابر این در ابتدا لازم است سبک و استایل کتابخانه و چینش کتاب ها را در نظر بگیرید ، اما چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم ؟

سبک دکوراسیون کتابخانه

سبک دکوراسیون کتابخانه

سبک دکوراسیون کتابخانه در کتاب فروشی ها

یکی از شیوه های چینش و دکوراسیون کتابخانه استفاده از روش کتاب فروشی ها است ؛ یعنی بر اساس نام کتاب و رعایت حروف الفبا. این کار به شما کمک می کند تا کتاب مورد نظر خود را در کم ترین زمان ممکن پیدا کنید.

سبک دکوراسیون کتابفروشی

سبک دکوراسیون کتابفروشی

چینش کتاب ها بر اساس موضوع در کتابخانه منزل

این روش نیز نسبتا کار ساز و موثر است. شما می توانید کتاب های خود را بر اساس موضوع ، طبقه بندی کرده و به دکوراسیون کتابخانه خود بپردازید ؛ برای مثال شما می توانید کتاب های آشپزی را در یک بخش و کتاب های داستان را در بخش دیگری چیدمان نمایید.

چینش کتاب ها

چینش کتاب ها

دکوراسیون کتابخانه به شکل رنگین کمانی و بر اساس رنگ

شما با این کار می توانید علاوه بر ایجاد نظم در دکوراسیون کتابخانه خود ، به زیبایی آن نیز بیفزایید.

چینش رنگین کمانی کتاب

چینش رنگین کمانی کتاب

مراقب مجلات و کتاب های بزرگ خود باشید

اگر می خواهید از مجلات و کتاب های بزرگ خود به خوبی مراقبت کنید پیشنهاد ما این است که آن ها را بر روی یکدیگر قرار داده و بچینید. در این حالت ، خیالتان راحت خواهد بود که هم بدنه کتاب آسیبی نمیبیند و هم دچار خط خوردگی و پارگی نمی شود.

مجلات و کتاب ها

مجلات و کتاب ها

چیدمان کتاب های سنگین در دکوراسیون کتابخانه منزل

بعضی از کتاب ها مثل دیکشنری ، آلبوم های عکس و یا کتب معماری و عکاسی و … بسیار سنگین هستند. سعی کنید دردکوراسیون کتابخانه منزل خود از این کتاب ها غافل نشوید. در کتابخانه خود ، استند ، طبقه و قسمت مناسبی را برای آن ها اختصاص دهید.

چیدمان کتاب های سنگین

چیدمان کتاب های سنگین

ایجاد تنوع در دکوراسیون کتابخانه

این که همیشه همه کتاب ها با یک جهت و به یک صورت چیدمان شده باشند ممکن است بعد از گذشت یک زمانی کسل کننده و ساده به نظر بیاید ، اما شما می توانید کمی خلاقیت به خرچ دهید و چیدمان خود را متنوع تر کنید.

دکوراسیون کتابخانه

دکوراسیون کتابخانه

نگهداری ویژه از کتاب های کمیاب در دکوراسیون کتابخانه

برای نگهداری و چیدمان بهتر کتب ارزشمند و کمیاب باید نکاتی را رعایت فرمایید :

  •  کتاب ها را در تابش مستقیم خورشید قرار ندهید ، چراکه نور مستقیم آفتاب باعث از بین رفتن رنگ آن ها می شود.
  •  آن ها را در قفسه هایی جداگانه قرار دهید.
  • در هنگام باز و بسته کردن کتاب ، مراقب باشید.
  • قبل از باز کردن کتاب و ورق زدن آن ، دستانتان را بشویید.

چینش کتاب ها به صورت عمودی در دکوراسیون منزل

اگر فضای کمی در دکوراسیون منزل خود دارید لازم نیست به سراغ کتابخانه هایی بسیار کوچک بروید. کافی است کتاب های خود را به صورت عمودی بر روی زمین چیدمان کنید. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید ، پیشنهاد ما این است که کتاب های خود را با رعایت ترتیب رنگی چیدمان کنید که جذابیت بیشتری پیدا کند.

چینش عمودی کتاب

چینش عمودی کتاب

استفاده از نگهدارنده و استند کتاب

پیشنهاد دیگری که برایتان داریم این است که به سراغ یک نگهدارنده کتاب بروید و آن را بر روی میز ، کمد و… خود قرار دهید. با این کار می توانید کتاب هایی که به شکل روزانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند را در نزدیکی خود قرار دهید ؛ برای مثال می توانید کتاب های آشپزی خود را در آشپز خانه و جلوی چشمتان نگه دارید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید استند و کتابخانه کوچک خودتان را بسازید ؟

 کتاب های الهام بخش در دکوراسیون کتابخانه

تصور کنید در اوج شلوغی و هیایوی کاری در اتاق کار خود ، بتوانید به راحتی برگردید و یک کتاب شعر ، عکس و… که الهام بخش بوده و شما را آرام تر کرده و خستگی تان را از بین می برد بردارید. قطعا لذت خواهید برد.

استندکتاب

استندکتاب

منبع :

چیدانه

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.