کمد اتاق کودک ، ۱۱ ایده جذاب نظم دهی !

کمد اتاق کودک ، ۱۱ ایده جذاب نظم دهی !

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

 چند بار در روز این جمله را می شنوید ” مامان پیداش نمی کنم ” خوب می دانید که منظور از این جمله چیست. وقتی که در اتاق کودک وسایل و لوازم در جای مشخصی قرار بگیرند و اتاق کودک مرتب و منظم بماند ، دیگر زحمت تمیز کردن هر روزه گردن مادر ها نمی افتد و این ماجرا زمانی اتفاق می افتد که از کمد اتاق کودک که مناسب با ابعاد و نیازهای کودک است ، استفاده شود.

 مقالت مرتبط

۶ طراحی برای اتاق کودک نو رسیده

 با دکوراتور همراه باشید تا با پیشنهادات بسیار خوبی که گروه متخصصان در زمینه طراحی داخلی و کمد اتاق کودک بیان کرده اند آشنا شوید.

کمد اتاق کودک : نگهداری کتاب

یکی از دغدغه های کودک خصوصا زمانی که دانش آموز باشد ، نگهداری وسایل مدرسه است. قرار دادن کتاب و دفتر ها در کمدی که حکم کتاب خانه را داشته باشد ، باعث می شود فضای نگهداری کتاب و نوشت افزار تعریف شده باشد. بهتر است برای این نوع کتاب خانه از نوع در دار کمد استفاده کنید تا علاوه بر اینکه ، ریخت و پاش درون طبقه ها کمتر به چشم بیاید ، گرد و خاک روی آن ها ننشیند.

کمد اتاق کودک

کمد اتاق کودک

کمد اتاق کودک : اتاقی از وسایل

حتما تا به حال کمد های اتاق مانندی را دیده اید که می توان وارد آنها شد. تصور این که در اتاقی کوچک و قفسه بندی شده ، همه چیز سر جای خودش است ، خیال شما را راحت می کند و به خوبی می دانید که محل نگهداری وسایل کجا هستند. برای نگهداری و طبقه بندی وسایل کودک می توانید از این نوع کمد اتاق شکل استفاده کنید. رنگ های جذاب وسایل درون قفسه ها می تواند برای کودکان جذاب باشد و آنها را ترغیب کند تا نظم و ترتیب کمد را حفظ کنند.

کمد اتاق کودک

کمد اتاق کودک

کمد اتاق کودک با دو ردیف آویز

با در نظر گرفتن این موضوع که لباس های فرزند دلبندتان دارای ابعاد کوچک تری نسبت به لباس های بزرگسالان است ، می توانید از کمد استفاده بهینه کرده و دو ردیف میله برای آویزان کردن لباس قرار دهید.

دو ردیف ریل در کمد

دو ردیف ریل در کمد

کمد اتاق کودک : جعبه های رنگی وسایل

در قسمت پایینی کمد ، روی سطح زمین و یا قسمت هایی از اتاق کودک باکس هایی در نظر بگیرید تا لباس های تا شده و یا دیگر خرده ریز ها را درون آن نگهداری کنید. باکس و جعبه های رنگی برای کودکان جذابیت بیشتری هم ایجاد می کند. می توانید برای کودکتان هر رنگ را مختص وسایل مشخصی مانند کتاب ، اسباب بازی و … تعریف کنید.

قفسه بندی

قفسه بندی

کمد اتاق کودک : جادوی عمق

کمد های عمیق همه چیز را به درون خود می کشند. کفش های کودکان به علت سایز کوچکشان به سادگی گم می شوند. کشوهای کم عمق برای قرار دادن کفش کودک مکان مناسبی است.

کشوی کفش

کشوی کفش

کمد اتاق کودک : استفاده از تو رفتگی اتاق

اگر در اتاق کودک قسمتی تو رفته مانند کمد دیواری بدون در دارید ، بهترین کاری که می توان انجام داد این است که بعد از قرار دادن قفسه های مناسب و دراور های کشو دار ، روی آن را پرده ای زیبا و رنگی قرار دهید تا برای کودک فضای اختصاصی ایجاد شود. به گفته مبلمان اتاق کودک و نوجوان در این صورت است که او علاقه بیشتری به اتاق خود نشان داده و از آن مراقبت بیش تری هم می کند.

استفاده از تمامی فضاها

استفاده از تمامی فضاها

کمد اتاق کودک : فضای عمیق

کمد های در دار با قفسه های عمیق محاسن زیادی دارند. به علت اینکه فضای خوبی دارد ، هم می توانید وسیله و اسباب بازی های بزرگ را در آن نگه داری کنید ، هم با تقسیم بندی فضای داخلی کمد اتاق کودک به بخش های کوچک تر ، وسایل را مرتب و منظم نگهداری کنید.

کمد جادار

کمد جادار

کمد اتاق کودک : استفاده از آویز

روی دیوار داخلی کمد اتاق کودک آویزهایی قرار دهید. این آویز ها خیلی به کارتان می آیند. بچه ها می توانند کوله پشتی ، کاپشن ، ژاکت ، رو پوش مدرسه و لباس های روز بعد خود را روی آن آویزان کنند. حتما توجه داشته باشید که آویز در ارتفاعی نصب شود که کودک به راحتی بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

کشو

کشو

کمد اتاق کودک : قفسه بندی باز

طبق تجربه ای که گروه مبلمان دکوراتور بیان کرد ، زمانی که از قفسه بندی باز در فضا استفاده کنید و وسایل کودک را درون آن قرار دهید ، دسترسی به وسایل برای فرزندتان راحت می شود. کتاب خانه و کمد هایی که دارای طبقه و قفسه های متعددی هستند ، کارایی بسیار خوبی در اتاق کودک دارند. این طبقه ها را با هر وسیله ای می توان پر کرد : کتاب ، وسایل نقاشی ، لوازم التحریر ، عروسک ، اسباب بازی و ….

باکس های چندتایی

باکس های چندتایی

کمد اتاق کودک : طبقه بندی وسایل

وقتی درون کمد اتاق کودک قفسه ، طبقه ، کشو و جعبه های مختلفی وجود داشته باشد که وسایل مختلفی را بتوان در آن ها نگهداری کرد ، هیچ چیز گم نمی شود و کودک به وسیله و لباسی که نیاز داشته باشد ، آن را پیدا می کند.

کمدهای طراحی شده

کمدهای طراحی شده

کمد اتاق کودک : طبقه کفش ها

کمد اتاق کودک در ابعاد بزرگ تر ، استفاده های مختلفی دارد. می توان از بخش طبقه بندی شده ، برای قرار داد کفش های کودک عزیزتان استفاده کنید. در این حالت همه کفش ها را جلوی چشم می بیند و نیازی نیست دنبال آن ها بگردد.

نظم دهنده ای ایستاده

نظم دهنده ای ایستاده

اتاق کودک

اتاق کودک

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.