سبزه

چه طور سبزه عید متفاوت داشته باشیم ؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
می‌گویند در ایران باستان ۲۵ روز قبل از نوروز در میدان شهر ۱۲ ستون از خشت خام می‌ساختند و روی این ستون‌ها از ۱۲ دانه گیاه مختلف سبزه عید می‌کاشتند و در ششمین روز فروردین با سرود و شادی این سبزه‌ها را می‌کندند و برای فرخندگی ٬ آن ها را به اطراف پخش می‌کردند. حالا در شهرهای دودزده ما دیگر از ستون‌های سبز خبری نیست اما هنوز در خانه‌ها تا سبزه‌ای نباشد عید نمی‌رسد.

لذت سبز کردن  سبزه هنوز رگ و خون ماست. هرقدر هم که سبز کردن کار سختی باشد و سبزه داری پرزحمت. در این مطلب قصد نداریم درباره روش‌های سبز کردن بذرهای همیشه مانند گندم و … حرف بزنیم. می‌خواهیم از بذرهایی بگوییم که غیر از گندم‌ می‌توانند پای سبز سفره هفت سین ما باشند. یک سبزه متفاوت عید.

سبزه دسته گندم

سبزه گندم کلاسیک‌ترین نوع سبزه‌ای است که می‌توان شب عید سر سفره گذاشت. بذرهایی که از ۱۰ روز قبل عید خیس می‌خورند و سبز می‌شوند و بعد هم سریع‌تر از سبزه‌های دیگر علفی می‌شوند و تا روز آخر نوروز به زردی می‌روند. این وسط شاید برای داشتن یک سبزه گندمی متفاوت بهترین کار استفاده از خوشه‌های گندم باشد. نزدیکی‌های عید همراه آمدن ماهی قرمز و باقی بساط سفره هفت سین سر و کله خوشه‌های گندم هم پیدا می‌شود. یک دسته از این گندم‌ها را بردارید و ۲ روز توی یک ظرف بزرگ خیس کنید. آب ظرف را هم هر روز عوض کنید.

بعد دسته گندم را توی گلدان بگذارید و دورش را هم با پارچه نمدار بپوشانید. از ریشه تا بالای ساق‌ها. هر بار هم که پارچه خشک شد با آب فشان نمدارش کنید. اگر این کار را با دقت انجام بدهید بعد از ۲ یا ۳ روز سر و کله جوانه‌های پیدا می‌شود. پارچه را بردارید و روزی ۲ بار سبزه را آب‌فشانی کنید. آب گلدان هم باید هر روز عوض شود. این سبزه کمی بیش تر از گندم معمولی زمان می‌خواهد. معمولاً ۲ هفته وقت لازم است تا دسته گندمتان به بار بنشیند. یادتان باشد نکته اصلی دسته گندم در خیس کردن آن است. وگرنه آب از آب تکان نمی‌خورد.

سبزه ماش

برای سبز کردن بذر ماش باید از ۱۲ روز قبل از عید آستین بالا بزنید. یعنی اگر می‌خواهید روز عید یک سبزه پر و پیمان ماش داشته باشید بهترین زمان ۱۸ اسفند است. برای داشتن یک سبزه پرپشت از ماش به ۲ لیوان از این بذر نیاز دارید. اول ماش‌ها را داخل یک کاسه بریزید و رویش را با ۲ بند آب بپوشانید. ۴ روزی ماش‌ها را در آب بگذارید تا رنگشان کم‌کم سفید شود. بعد همه را روی دستمالی نخی بریزید و دستمال خیس نگه دارید.

۳ روزی طول می‌کشد تا ماش‌ها جوانه بزنند. بعد از جوانه زدن ته ظرف هفت‌سین را پنبه بگذارید و ماش‌ها را روی آن بریزید. بعد هم روی جوانه‌ها را با دستمال خیس بپوشانید. هر روز دستمال را خیس کنید. بعد از ۳ تا ۴ روز دیگر نیازی به دستمال هم نیست. هر روز به ماش‌ها با آب فشان آب بدهید و بگذارید کمی آفتاب بخورند.

ماش

ماش

سبزه خاکشیر

دانه خاکشیر از بذرهای لعابی است. یعنی وقتی خیس می‌خورد مانند چسب به هر سطحی که می‌خواهید می‌چسبد و دیگر کنده نمی‌شود برای همین اگر  دلتان یک کار عجیب‌ و غریب برای سبزه عید می‌خواهد می‌توانید روی این دانه حساب کنید. خوبی خاکشیر این است که ۵ تا ۶ روز بیش تر برای سبز شدن وقت نمی‌خواهد پس می‌توانید ماجرای سبزه عیدتان را به هفته آخر اسفند بکشانید. فقط نکته اینجاست که بذر خاکشیر باید تازه باشد تا سبزه‌تان یکدست شود. برای سبزه خاکشیر ۱ پیمانه خاکشیر را با ۵ پیمانه آب برای مدت نصف روز خیس کنید تا حسابی به لعاب بیفتد.

بعد برای چسباندن خاکشیرها روی سطح دلخواهتان می‌توانید یا از پارچه تنظیف استفاده کنید یا از جوراب‌های زنانه نازک. پارچه را روی سطح بکشید و با دست بذرها را به صورت پرپشت روی آن بچسبانید. بعد هم برای این که خیالتان از جوانه زدن راحت شود روی کل کار یک نایلون با چند سوراخ بکشید اما مراقب باشید با بذرها برخورد نداشته باشد. هرروز هم با اسپری روی بذرها را خیس کنید. همین‌که جوانه‌ها معلوم شدند دیگر نایلون را هم بردارید و به اسپری هر روزتان ادامه دهید.

سبزه لوبیا چشم بلبلی

یک سبزه متفاوت و عجیب از نظر شکل و شمایل. چشم بلبلی‌ها را ۱۵ تا ۱۶ روز مانده به عید یک شبانه‌روز خیس کنید و بعد مانند همه بذرهای دیگر لای پارچه نمدار بگذارید. پارچه باید همیشه نمدار باشد و لحظه‌ای خشک نشود. بعد از چند روز سر و کله جوانه‌ها کم‌کم پیدا می‌شود. بگذارید جوانه‌ها کمی بلند شوند و برای انتقال آن به ظرف عجله نکنید.

جوانه‌ها که به ۲ سانتی‌متر رسید آن ها را در ظرف دلخواهتان بریزید و رویشان را هم پارچه نمدار بگذارید. تا ۲ روزی باید پارچه را خیس نگه دارید تا جوانه‌ها جان بگیرند. بعد از آن روزی ۲ بار به سبزه لوبیا چشم‌بلبلی آب بدهید. یادتان بماند فقط سبزه را توی نور مستقیم آب قرار ندهید که زود رشد می‌کند و خراب می‌شود.

سبزه لوبیا

سبزه لوبیا

سبزه کدو مرمری

از نیمه اسفند ماه می‌توانید به فکر سبز کردن تخمه کدو باشید. سبزه‌ای که ماندگاری بالایی دارد و شاید تا مدت‌ها بعد از عید هم برایتان باقی بماند. فقط لازم است نزدیک به یک لیوان تخم کدو را ۴۸ ساعت خیس کنید و بعد توی پارچه نمدار بریزید. یادتان باشد تخم کدوهایی که روی آب آمده‌اند مناسب سبزه نیستند و باید جدا شوند. آب هم باید توی این مدت ۲ روز عوض شود. کدو را که در پارچه نمدار ریختید باید ۲ تا ۳ روزی پارچه را آب اسپری کنید تا جوانه‌ها بیرون بیایند. کدوهایی که جوانه ندارند را دور بریزید.

داخل هر ظرفی که دوست دارید یک نایلون با چند سوراخ پهن کنید و توی آن به‌اندازه ۱۰ سانتی‌متر خام گلخانه بریزید. خاک را نمدار کنید و کدوها را روی آن قرار بدهید. بعد هم روی مجموعه را یک نایلون با سوراخ‌های درشت بکشید. از این جا به بعد لازم است روزی ۲ بار به کدوها آب اسپری کنید. می‌توانید بی‌خیال خاک هم شوید ولی باید کدوها را در بستر مناسبی مانند خاک ژله‌ای یا پنبه قرار بدهید. بعدازاین که جوانه‌ها بزرگ شدند نایلون را بردارید و آب دادن را به روزی یک بار برسانید.

کدو مرمری

کدو مرمری

سبزه لبو

فقط کافی است یک چغندر تر و تمیز در خانه داشته باشید. چغندری که ریشه‌اش سالم باشد را حسابی بشورید و داخل کیسه بگذارید و درش را هم ببندید. روی کیسه هم چندتا سوراخ درست کنید تا هوا به گیاه برسد. چغندر  بعد از چند روز شروع به جوانه زدن می‌کند. وقتی ریشه زد آن را داخل یک ظرف آب بگذارید. نکته این جاست که این ظرف باید دهانه تنگی داشته باشد تا همه لبو داخل آن نیفتد اما باید طوری باشد که ریشه ها و قسمت پایینی لبو کاملاً در آن قرار گرفته باشد. درواقع به یک تنگ شیشه‌ای بلند نیاز دارید که قطرش تقریباً با قطر لبو یکی باشد. قشنگی این سبزه به ریشه‌های آن است پس بی‌خیال استفاده از سفال و سرامیک و … شوید و فقط یک ظرف بلوری انتخاب کنید. 

ریشه‌ها در آب بعد از مدتی سریع رشد می‌کنند و منظره زیبایی می‌سازند. آب گلدان سبزه را هم هر ۲ تا ۳ روز یک بار عوض کنید. این سبزه توی زمان نوروز بر خلاف سبزه‌های دیگر هر روز زیباتر می‌شود و اگر درست‌ و حسابی مراقبت شود تا ۴ ماه هم می‌ماند.

لبو

لبو

سبزه عدس

عدس هم مانند ماش کمی برای جوانه زدن به زمان نیاز دارد برای همین از ۱۵ روز مانده به عید باید دست‌به‌کار سبز کردن آن ها شوید. روش کار هم مانند ماش است. مقداری عدس را داخل کاسه می‌ریزیم و با یکی دو بند آب در دمای اتاق به ان زمان می‌دهیم. عدس به طور معمول آب را به خودش جذب می‌کند پس این وسط فقط لازم است گاهی سری به ظرف بزید و آب از دست رفته‌اش را جبران کنید. حتی بهتر است آب عدس را هر روز عوض کنید. بعد از ۲ یا ۳ روز عدس‌ها لای دستمالی همیشه خیس‌خورده بگذارید.

این جاست که عدس تازه جوانه می‌زند. به‌محض این که جوانه‌ها را دیدید عدس‌ها را به ظرفی که می‌خواهید منتقل کنید و روی آن را با دستمالی خیس بپوشانید. جوانه‌ها که جان گرفتند دیگر نیازی به دستمال هم نیست. اسپری آب کفایت می‌کند. فقط یادتان باشد برای داشتن یک ظرف سبزه پر و پیمان دست و دل‌باز باشید و عدس‌ها را کمی پرتر در ظرف بریزید تا شب عید سبزه‌تان تنک و خالی نماند.

سبزه شاهی و خرفه منداب

این ۲ هم بذر لعابی به حساب می‌آیند یعنی می‌توانید از آن ها برای درست کردن سبزه‌های عمودی استفاده کنید. فقط لازم است هرکدامشان را ۴ تا ۵ ساعت در آب خیس کنید. شاهی به ۵ برابر آب و بذر منداب به ۲٫۵ برابر آب نیاز دارد. روش کار هم مانند خاکشیر است. می‌توانید روی سطح را خیس کنید و روی آن یک لایه پنبه بچسبانید. بعد رویش را پارچه تنظیف یا جوراب بکشید و بذرها را با دست بچسبانید. نایلون هم لازم دارید. با حفره‌های زیر و درشت.

تا زمانی که بذرها جوانه نزده‌اند روزی ۳ بار به آن ها آب اسپری کنید ولی بعد می‌توانید آب دادن را به روزی ۲ بار هم برسانید. بذر شاهی در ۶ روز و بذر منداب در ۴ روز آماده می‌شود. یادتان باشد سبزه‌تان به هوای آزاد نیاز دارد اما تا قبل از سبز شدن کامل اگر جریان باد به آن برسد همه زحمت‌هایتان به باد می‌رود.

شاهی

شاهی

سبزه های ژله ای

خیلی از خانم‌های شاغل نه وقت سر و سامان دادن به سبزه عید را دارند و نه از فرط خستگی روزهای شلوغ پایان سال حال و حوصله‌اش را. این وسط آن هایی که دوست دارند سبزه دست ساز خودشان را سر سفره سال نو بگذارند می‌توانند از یک ترفند خوب استفاده کنند. خاک ژله‌ای. این خاک‌ها که یک جورهایی پلیمر هستند رطوبت چندانی از دست نمی‌دهند و بنابراین برای کسانی که نمی‌خواهند زیاد برای گل و گیاه وقت بگذارند مناسب هستند.

برای کاشت سبزه شب عید در خاک‌های ژله‌ای کافی است خاک را با ۱ لیوان آب به مدت ۱۲ ساعت خیس کنید و بعد آن را آبکشی کنید. کار زمانی قشنگ‌تر می‌شود که از ظرف بلوری در زمان انتقال آن استفاده کنید. سه‌چهارم ظرف را با خاک ژله‌ای بپوشانید. بعد بذر دلخواهتان را اگر دانه درشت است بدون خیس کردن روی آن بپاشید و دوباره کمی خاک ژله‌ای روی آن بریزید. روی خاک را آب فشانی کنید و رویش را با نایلون بپوشایند.

هر شب قبل از خواب هم یک بار خاک را اسپری کنید. بعد از ۳ تا ۴ روز جوانه‌ها سروکله شان پیدا می‌شود. اگر بذرها هم از نوع لعابی یا دانه‌ریز هستند کافی است فقط خاک ژله‌ای را روی سطح کمی له کنید تا بذرها کاملاً در لابه‌لای خاک نفوذ کنند. این بذرها را هم بدون خیس کردن روی خاک ژله‌ای بریزید و مانند دانه‌درشت‌ها با آن ها رفتار کنید.

منبع :

چی

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.