تخم مرغ

۵ روش جدید برای تزئین تخم مرغ

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
پای ثابت سفره‌های هفت سین عید تخم مرغ رنگی است. هر چند که ربطی به سین‌های ردیف شده آن ندارد. می‌گویند نماد باروری است و بودنش سر سفره هر خانه‌ای برکت و زایش را در خانه زیاد می‌کند.

مقالات مرتبط

ایده های قابل ساخت در یک روز

 امروز وقت چیدن سفره هفت سین است. پس قبل از این که سراغ تخم مرغ رنگی‌های داخل مغازه‌ها بروید این پشنهادهای رنگ کردن تخم مرغ را بخوانید. مطمئن باشید آن قدر هیجان انگیز هستند که خودتان امسال برای رنگ کردن تخم مرغ‌ها آستین بالا بزنید.

تخم مرغ رنگی لاکی

اگر تعدادی لاک غلیظ شده قدیمی دارید که دلتان هم نمی‌آید آن‌ها را دور بریزید بهتر است برای رنگ کردن تخم مرغ‌های شب عید لااقل از آن‌ها استفاده کنید.

روش کار

اول تخم مرغ‌ها را حسابی آب پز کنید و یا رویشان ۲ تا سوراخ بیندازید و همه محتوی درونشان را خالی کنید. توی یک ظرف پلاستیکی مقداری آب بریزید و بگذارید تا آب به دمای محیط برسد وگرنه کارتان فایده‌ای نخواهد داشت. بعد کمی از هر رنگ لاک دلخواه توی آب بریزید و با یک خلال دندان رنگ‌ها را با هم مخلوط کنید. تخم مرغ‌ها را یکی یکی تا جایی که دوست دارید در مخلوط رنگ فرو کنید و بعد هر کدام را برای ۲ تا ۳ دقیقه روی سطحی صاف بگذارید. تخم مرغ‌ها بعد از این مدت آماده رفتن سر سفره هفت سین هستند.

استفاده از لاک

استفاده از لاک

تخم مرغ بدون پوست سر سفره بیاورید

برای داشتن تخم مرغ‌های رنگی ترک خورده باید بی‌خیال پوست‌های آن‌ها شوید.

روش کار

اول تخم مرغ‌ها را حسابی آب پز کنید و بعد بگذارید تا کاملا سرد شوند. بعد با پشت قاشق روی پوست هر کدام چند ترک و شکستگی بیندازید و قسمت‌هایی از پوست آن‌ها را حتی جدا کنید. حالا نوبت رنگ کردن است. حالا توی ظرف‌های مختلف به تعداد رنگ‌هایی که دارید مقداری آب جوش بیاورید و داخل آن کمی هم نمک بریزید. بعد هم از هر رنگی که دوست دارید به اندازه نصق قاشق توی آب حل کنید. تخم مرغ‌ها را حالا دوباره داخل آب‌های رنگ شده بیندازید. فقط مطمئن شوید که همه قسمت‌های آن‌ها در آب رنگی قرار گرفته است. حالا باید به تخم مرغ‌ها زمان بدهید. هر قدر آن‌ها بیش تر در آب رنگی باقی بمانند بهتر است. اگر حوصله داشته باشید و ۴ تا ۵ ساعتی آن‌ها را در آب‌‌ رها کنید که عالی است.

مرحله1

مرحله۱

مرحله2

مرحله۲

مرحله3

مرحله۳

مرحله4

مرحله۴

تخم مرغ ها را گلکاری کنید

یک کار عجیب و غریب با نتیجه‌ای عالی. کافی است تعدادی گل مینیاتوری پیدا کنید. همین طور برگ‌هایی کوچک و ریز نقش. آن‌ها را به از رو به تخم مرغ‌ها ببندید.

روش کار

با هر نخی که آن‌ها را روی تخم مرغ‌ها سفت و محکم نگه دارید. بعد روی آن‌ها را با جوراب زنانه‌ای که به تکه‌های مختلف بریده‌اید بپوشانید و سفت گره بزنید طوری که گل یا برگ به پوست تخم مرغ حسابی بچسبد. حالا وقت یک کار عجیب دیگر است. تا می‌توانید پوست پیازهای زرد و قرمز جمع کنید. پوسته‌های براق پیاز‌ها را با مقداری آب به جوش بیاورید و بعد زیرش را خاموش کنید. تخم مرغ‌ها را در معجون آب پیاز و پوست پیاز‌ها بگذارید و چند ساعتی به حال خودشان‌‌ رها کنید. بعد از این مدت وقتی جوراب و برگ‌ها را کنار بزنید تخم مرغ‌های چاپی زیبایی خواهید داشت. اگر به جای پوست پیاز از کلم‌های بنفش استفاده کنید آن وقت تخم مرغ‌هایی با طرح گل و برگ اما به رنگ بنفش تیره یا سورمه‌ای خواهید داشت.

گام1

گام۱

گام2

گام۲

گام3

گام۳

گام4

گام۴

تخم مرغ های کراوات زده بسازید

همان قدر که خانم‌ها توی کمدشان لاک‌های قدیمی استفاده نکرده دارند آقایان هم کراوات‌های کهنه و حتی نویی دارند که شاید هیچ وقت استفاده نکرده باشند و هیچ وقت هم استفاده نکنند. بهتر است چند تایی از آن‌ها را حداقل برای رنگ کردن تخم مرغ شب عید به کار ببرید. البته اول باید مطمئن شوید که کراوات‌ها از جنس ابریشم خالص باشند. روی اتیکت پشت آن‌ها حتما جنس کراوات نوشته شده.

روش کار

کراوات‌های ابریشمی را از وسط باز کنید تا به پهنای اصلی پارچه برسید. تکه‌ای از پارچه را در آب سرد فرو کنید و بعد با دقت دور تخم مرغ خام بپیچید. طوری که پارچه با تخم مرغ کاملا تماس داشته باشد. بعد تخم مرغ‌ها را داخل ظرفی دهانه گشاد بگذارید و رویشان آن قدر آب بریزید که همه سطح آن‌ها در آب غوطه ور شود. آب را با تخم مرغ‌ها به جوش بیاورید و بعد از چند دقیقه جوشاندن ظرف را از روی گاز بردارید و ۱۵ دقیقه به آن زمان بدهید. تخم مرغ‌ها را حتی می‌توانید در آب سرد هم قرار بدهید و بعد از آن پارچه کراوات را از رویشان جدا کنید. برای براق شدن تخم مرغ‌ها می‌توانید رویشان کمی روغن هم بمالید. نتیجه کار خیره کننده است.

کراوات

کراوات

تخم مرغ های زیبا

تخم مرغ های زیبا

از نخود و لوبیا کمک بگیرید

حوصله بریز و بپاش و این حرف‌ها را ندارید اما دلتان یک کار عجیب برای تخم مرغ‌ها می‌خواهد ؟ ساده‌ترین روش برای شما استفاده از حبوبات است. فقط کافی است تخم مرغ‌ها را بپزید یا در آن‌ها را خالی کنید. بعد رویشان را به صورت دایره‌ای چسب بزنید و روی هر دور چسب از هر بنشنی که می‌خواهید روی آن بچسبانید. این طوری هم تخم مرغ‌های عجیب دارید و هم نماد باروری خانه را با غلات و بنشن قوی‌تر کرده‌اید.

استفاده از حبوبات

استفاده از حبوبات

منبع :

چی

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.