پکیج زمینی

راهنمای خرید پکیج زمینی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
دستگاه های پکیج زمینی برای یک واحد مسکونی مناسب بوده و معمولا در ساختمان های ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند. پکیج های زمینی معمولا دارای مخزن کوئل دار یا مخزن ذخیره آب گرم بوده و در برخی مدل ها از مشعل جداگانه استفاده می کنند و از همه مهمتر راندمان آن در مقایسه با سیستم شوفاژخانه مرکزی بالاتر است.

 مقالات مرتبط

راهنمای خرید رادیاتور

راهنمای خرید پکیج زمینی

پکیج گرمایشی علاوه بر تامین آب گرم مصرفی در منزل، آب گرم مورد نیاز برای شوفاژها را در زمستان فراهم می کند. استفاده از پکیج زمینی به نسبت آبگرمکن ها و سیستم شوفاژخانه مرکزی مزایای بسیاری دارد. پکیج زمینی از نظر میزان صدا بسیار کم صداتر بوده و نوسانات دمای آب در آن اصلا محسوس نیست. روشن شدن و کارکرد آن در مقایسه با آبگرمکن و شوفاژ خانه مرکزی بسیار کم صداتر است و از همه مهمتر راندمان آن در مقایسه با سیستم شوفاژخانه مرکزی بالاتر است.

از دیگر مزایای استفاده از پکیج زمینی، اشغال فضای کمتر در مقایسه با سیستم شوفاژ خانه مرکزی می باشد. پکیج های زمینی به صورت مرکزی در پارکینگ یا زیرزمین نصب می گردد (دارای دریچه هوای تازه و خارج از محیط مسکونی) و بهترین راه حل برای تامین گرمایش و آب گرم بهداشتی بوده که دارای قدرت و ظرفیت بیشتری نسبت به انواع مدل های پکیج های دیواری می باشند. دستگاه های پکیج زمینی برای یک واحد مسکونی مناسب بوده و معمولا در ساختمان های ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 پکیج های زمینی معمولا دارای مخزن کوئل دار یا مخزن ذخیره آب گرم بوده و در برخی مدل ها از مشعل جداگانه استفاده می کنند. پکیج های زمینی در فضاهایی که نیاز به گرمایش بیشتر داشته و امکان برآوردن نیاز آن با پکیج دیواری نیست، استفاده می شود. ویلاها و ساختمان های چند طبقه از مشتریان عمده این محصول می باشند.

در این بخش به سه مبحث مهم در انتخاب پکیج گرمایشی می پردازیم:

ظرفیت دستگاه

ظرفیت حرارتی خروجی

متراژ مناسب

 ۲۸۰۰۰ Kcalاز ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مربع
 ۳۵۰۰۰ Kcalاز ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر مربع
 ۴۵۰۰۰ Kcal از ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع
 ۵۵۰۰۰ Kcal از ۴۰۰ تا ۵۰۰ متر مربع
 ۶۵۰۰۰ Kcal از ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر مربع
 ۷۵۰۰۰ Kcal از ۶۰۰ تا ۷۰۰ متر مربع
 ۸۵۰۰۰ Kcalاز ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مربع

این متراژ ها حدودی بوده و برای شرایط مختلف، ظرفیت گرمایشی مورد نیاز متفاوت می باشد. از جمله عواملی که در این مهم تاثیر گذار هستند می توان به : ۱- سیستم گرمایشی (رادیاتور – فن کوئل – کویل داکت اسپلیت و …) ۲- تعداد سرویس بهداشتی ۳- طبقه اول – میانی یا آخر بودن ۴- باز یا بسته بودن فضای ساختمان های همسایه (مثال: شما در آپارتمانی با متراژ ۱۱۰ متر مربع واقع در طبقه چهارم  هستید و ساختمان های سمت چپ و راست آن آپارتمان، ۲ طبقه هستند. بنابراین واحد شما از چهار طرف باز است، در این صورت با توجه به بار گرمایی بیشتر ۲۸۰۰۰ کیلوکالری پیشنهاد می شود.) ۵- فاصله تا آخرین رادیاتور ۶- یک یا چند طبقه بودن بنا

سیستم احتراق و گرمایش

دستگاه های مشعل دار معمولا دارای مشعل (Burner) خطی بوده و در ظرفیت های ۲۸۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ می باشند. این مدلها دارای مبدل حرارتی مستقیم بوده و از دیگ گرمایشی بهره نمی برند. پکیج های گرمایشی مشعل دار می توانند دارای مبدل صفحه ای یا منبع کویل دار (مخزن) باشند.

دستگاه های پکیج زمینی بدون مشعل در ظرفیت های بالاتر بوده و دارای دیگ چدنی یا فولادی می باشند. این دستگاه ها این مزیت را دارند که می توان مشعل انها را از چند نوع شامل گازسوز، گازوئیل سوز یا دوگانه سوز تهیه نمود. همچنین داشتن دیگ، توانایی آنها را برای گرمایش فضاهای بزرگتر تضمین می کنند.

پکیج های زمینی مشعل دار برای متراژ های پایین تر و دستگاه های بدون مشعل برای فضاهای بزرگتر استفاده می شوند. مزیت استفاده از پکیج بدون مشعل، حق انتخاب در نوع سوخت (گازی، گازوئیلی و دوگانه سوز) مشعل می باشد.

مطلب مرتبط : گرمایش از کف : گرم کردن کف با کفپوش های گرمایشی

سیستم تامین آب گرم (مبدل صفحه ای و مخزن کویل دار)

پکیج های گرمایشی زمینی بدون در نظر گرفتن ظرفیت گرمایشی به انواع مبدل صفحه ای و مخزن کوئل دار (مخزن دار) تقسیم می گردد. پکیج های دارای مبدل صفحه ای حجم کمتر داشته و در ظرفیت های پایین تر می باشند. مبدل صفحه ای در جاهایی که آب دارای املاح زیاد است مناسب نبوده و موجب گرفتگی فین های داخلی آن می شود. البته راه حل برای جلوگیری از رسوب در مبدل صفحه ای، استفاده از دستگاه های رسوب زدا مانند رسوب گیر های الکترونیکی مفید می باشد.

در پکیج های مخزن دار در بخش مبدل ثانویه که جهت تامین آب گرم بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد، به جای استفاده از مبدل صفحه ای، از یک مخزن کویل دار استفاده شده که قابلیت ذخیره آب گرم را دارد. پکیج های دارای مخزن کوئل دار، آب گرم در دسترس تری در اختیار مصرف کننده قرار داده و همواره آب گرم را در مخزن خود ذخیره دارند. از این رو کاملا شبیه یک موتور خانه عمل می کنند. پکیج های مخزن دار در مقابل رسوب بسیار مقاوم بوده و آب گرم بهداشتی را کاملا بدون نوسان دمایی در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

پکیج های گرمایشی دارای مخزن کوئل دار (مخزن دار) مزیت های بیشتری در تامین آب گرم بهداشتی دارند ولی فضای بیشتری اشغال می کنند. در مقابل پکیج های دارای مبدل صفحه ای، برای آپارتمان ها مخصوصا در شهر هایی که آب دارای املاح سختی کم است، مناسب هستند.

نکته:

اگر  چند سرویس حمام که بصورت همزمان استفاده می شوند دارید، از مدل های مخزن دار زمینی استفاده کنید.

اگر فضای شما دوبلکس است، یا متراژ آن زیاد است از مدلهای زمینی به جای دیواری استفاده کنید.

منبع :

magtasisat

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.