چیدمان آشپزخانه-شاخص

چیدمان آشپزخانه ، با این قفسه بندی ها از ریخت و پاش خلاص شدم!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
هر چقدر هم آشپزخانه بزرگی داشته باشید باز هم درگیر ریخت و پاش ها می شوید فقط شاید بتوانید همه را زیر کابینت هایتان جا بدهید! اما قطعا این کار درست نیست.می توانید یک کمد به عنوان محل ذخیره سازی خرید های ماهانه خود سفارش دهید یا با ساختن کشو در پیشخوان آشپزخانه مواد غذایی خود را ذخیره کنید.

 مقالات مرتبط

دکوراسیون آشپزخانه کوچک با کابینت های ایده آل من!

همه ما امکان خرید های جزیی هفته ای را نداریم و معمولا وقتی به فروشگاه می رویم آنقدر خرید می کنیم که برای مصرف یک تا سه ماهمان را کفایت کند. مسئله اصلی ما حمل این همه قوطی و شیشه تا منزلمان نیست! پله باشد یا آسانسور ما این خرید ها را به خانه می آوریم.

چیدمان آشپزخانه و کمبود جا

مسئله اصلی آپارتمان های کوچک ماست و کمبود جا برای ذخیره این همه قوطی کنسرو و شیشه! حالا درگیر یک ریخت و پاش عظیم شده ایم و سعی می کنیم هرجا که دستمان می رسد جایشان دهیم از بالای یخچال، زیر کابینت ها و قرار دادنشان در انتهای کابینت های بد قلق گرفته تا گذاشتنشان در کمد های اتاق خواب! نتیجه این آشفتگی چیزی جز گفتن این جمله که : “ای وای کنسرو ذرت داشته ایم و باز هم خریده ایم.”  نیست. با ما همراه باشید، ما در این مطلب قرار است شما را از ریخت و پاش آشپزخانه نجات دهیم!

چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه

ریخت و پاش سراغ آشپزخانه های بزرگ هم می آید!

هر چقدر هم آشپزخانه بزرگی داشته باشید باز هم درگیر این ریخت و پاش ها می شوید فقط شاید بتوانید همه را زیر کابینت هایتان جا بدهید! اما قطعا این کار درست نیست. مزیت آشپزخانه های بزرگ در این است که می توانید یک کمد به عنوان محل ذخیره سازی خریدهای ماهانه خود سفارش دهید. حالا به آشپزخانه سفید و بزرگ شما یک کمد مواد غذایی اضافه شده است و از این پس می توانید به اندازه ظرفیت کمد، مواد غذایی خود از فروشگاه خرید کنید. دقت کنید مواد غذایی که ایستایی ندارند مانند پاکت حبوبات را در ظرف ها یا جعبه هایی قرار دهید تا باعث برهم ریختگی کمدتان نشوند.

چیدمان آشپزخانه

کمد ذخیره سازی مواد غذایی

زیر پیشخوان آشپزخانه بهترین جا برای ذخیره سازیست!

اگر از پیشخوان آشپزخانه خود به عنوان میز استفاده نمی کنید می توانید با ساختن چند کشو و یا خریدن چند سبد ریلی مواد غذایی خود را به راحتی ذخیره کنید. علت اینکه کشو را به شما پیشنهاد می کنم این است که اغلب پیشخوان ها عمق زیادی دارند و برای طبقه بندی مناسب نیست اما اگر از کشو استفاده کنید به راحتی می تواند قوطی کنسرو پشتی را نیز بردارید.

چیدمان آشپزخانه

استفاده از پیشخوان آشپزخانه

فضای پرت آشپزخانه بهترین مکان ذخیره سازی است!

بیش تر آشپزخانه ها فضاهایی دارند که برای کابینت کردن مناسب نیست در واقع برای هیچ چیز مناسب نیست و اطلاعی هم از انگیزه مهندسان برای ایجاد این فضاهای هیچ کاره ندارم! اما پیشنهادی دارم که می تواند لبخند را بر روی لبانتان بیاورد. فضای پرت آشپزخانه را با رنگ یا کاغذ دیواری از فضای آشپزخانه جدا کنید و قفسه هایی با عمق کم نصب کنید حالا می توانید از ذخیره سازی مواد غذاییتان لذت ببرید.

چیدمان آشپزخانه

استفاده از فضای پرت آشپزخانه

حتی در راهرو هم می توانید وسایل آشپزخانه را ذخیره سازی کنید!

اگر آشپزخانه شما بسیار کوچک است و عرض بسیار کمی دارد به طوری که تبدیل به یک راهرو شده است نگران نباشید برای شما هم راه حلی داریم. یک سمت را قفسه های چوبی بزنید شاید به اندازه بقیه راه حل ها قدرت ذخیره سازی نداشته باشید اما اگر به اندازه قفسه هایتان خرید کنید حتما نظم را وارد آشپزخانه خود می کنید. در هنگام نصب قفسه اصلا نترسید تا جایی که می توانید قفسه ها را نصب کنید.

چیدمان آشپزخانه

قفسه های چوبی

کمد قدیمی مادربزرگتان را برای چیدمان آشپزخانه قرض بگیرید!

اگر طرفدار اشیا قدیمی هستید بهتر است همین امروز یکی از کمد های قدیمی مادر بزرگتان با آن طرح های زیبایش را قرض بگیرید و در گوشه ای از آشپزخانه یا منزلتان بگذارید. حالا علاوه بر داشتن یک کمد آنتیک و ارزشمند صاحب یک کمد مناسب برای ذخیره سازی هم شده اید.

چیدمان آشپزخانه

استفاده از کمد های قدیمی

در چیدمان آشپزخانه پشت درها را از یاد نبرید!

هنگر ها همیشه به داد ما می رسند. درست است که با اینکار باز هم فضای زیادی برای ذخیره سازی پیدا نمی کنیم اما حداقل بخشی از خرید هایمان را سازمان دهی می کند. هر سبد را به یک دسته از مواد غذایی اختصاص دهید این کار از جستجو های پی در پی جلوگیری می کند.

چیدمان آشپزخانه

استفاده از پشت درها

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

یک نظر

  1. چه پیشنهادهای خوبییییی ، حالا میتونم از شر شلوغیهای آشپزخونه راحت بشم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.