گیاهان خانگی

چگونه از گیاهان خانگی مراقبت کنیم

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در این بحران آلودگی هوا که همه ی مردم به ناچار در معرض آن قرار می گیرند بهتر است که محیط خانه هوایی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی داشته باشد. یکی از راه های تمیز کردن هوای منزل گیاهان خانگی هستند که بودن آن ها در محیط خانه موجب تصفیه شدن هوا و پاکیزه شدن هوای منزل می شوند.

مقالات مرتبط

گیاهان فصلی ، این گل های تابستانی را بهتر بشناسیم!

گیاهان خانگی زیبایی و طراوت خاصی به فضای منزل شما می بخشند. اما به روش های خاصی برای مراقبت نیاز دارند. امروز در دکوراتور قصد داریم شما را با چندین روش آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

گیاهان خانگی

گیاهان خانگی

روش های نکهداری گیاهان خانگی

۱

خاک گلدان را مرطوب ، نه خیس نگه دارید. اگر خاک خیلی خشک و یا بیش از حد آبیاری شود ، به ریشه گیاه آسیب می زند و از رشد گیاه جلوگیری می کند. در برخی از موارد ، آبیاری خیلی کم یا بیش از حد نیز می تواند گیاه را نابود کند. گیاهان پربرگ ، با برگ های ضخیم بیش تر از گیاهان با برگهای مومی یا چرمی به آب نیاز دارند. نوع گیاه را تعیین کنید ، و دستورالعملهای مربوط به آبیاری مربوطه را رعایت کنید. اگر در ته گلدان آب هست ، بیش از حد گیاه را سیراب کرده اید. اگر خاک کمرنگ شده و یا ترک خورده گیاه را آبیاری کنید. گیاهان آبدار به دوره های خشکی بین آبیاری نیاز دارند.

۲

انگشت خود را در خاک فرو کنید تا دریابید رطوبت در زیر سطح چگونه است. اگر انگشتتان تا یک بند در خاک فرو رفت ، گیاه به آب بیش تری نیاز دارد. اگر خاک مرطوب بود ، لازم نیست آبیاری کنید. اگر خشک بود احتمالا باید به آن آب بدهید. باز هم ، این مورد از یک گیاه به گیاه دیگر متفاوت است. این شرایط برای بسیاری از گیاهان نه برای همه آن ها درست است. نشانه های آب دهی بیش از حد شامل پوسیدگی ریشه و عدم رشد قسمتهای در حال رشد می شود. نشانه های کم آبی عبارتند از رشد آهسته برگ ، لبه های برگ خشک و قهوه ای و برگ های پایین تر زرد و فر خورده شده.

۳

از آب با دمای اتاق استفاده کنید. ۶۸ درجه فارنهایت یا ۲۰ درجه سانتی گراد بهترین درجه حرارت برای آبیاری است. آب بیش از حد گرم به ریشه آسیب زده و به آن شوک وارد میکند و آن را کلا نابود میکند. آب بیش از حد سرد باعث به خواب رفتن گیاه می شود ، که هر پوشش گیاهی موجود و آینده را خفه خواهد کرد.

۴

از رطوبت سنج دستی برای اطمینان از آب دهی مناسب در سطح خاک استفاده کنید. رطوبت سنج ها دقیق ترین راه برای سنجش میزان آب گیاهان می باشند.

۵

کوزه ای انتخاب کنید که زهکشی خوبی داشته باشد. میزان زهکشی در گلدان خیلی مهم است چرا که در این صورت ، آبیاری بیش از حد یا کم به گیاه صدمه نمی زند. مطمئن شوید که سوراخ زهکشی در پایین گلدان وجود داشته باشد. به خاطر داشته باشید که موادی مانند پلاستیک ، فلز و شیشه کم تر از سرامیک یا خاک رس آب جذب می کنند.

۶

در خانه جایی را انتخاب کنید که نور خورشید کافی باشد. گیاهان برای فتوسنتز نیاز به نور خورشید دارند. کیفیت ، طول مدت و شدت نور همه بر رشد یک گیاه موثرند. اگر گیاهانتان به نور مستقیم خورشید دسترسی ندارند ، چراغ های فلورسنت به عنوان جایگزین برای برخی از گیاهان مفید هستند. ۱۲-۱۶ ساعت نور در روز برای گیاهان گلدار و ۱۴-۱۶ ساعت نور در روز برای گیاهان شاخ و برگ دار لازم است.

۷

گیاهان نسبتا به آرامی خود را با محیط اطراف انطباق می دهند ، پس بهتر است گیاهان خود را خیلی جا به جا نکنید. گیاه را نیز ، جایی نگذارید که تغییرات شدید در درجه حرارت وجود دارد. حرکت ناگهانی یک گیاه از یک جای تاریک به یک جای پرنور اثر منفی بر روی گیاه می گذارد.

۸

یک مرطوب کننده بخرید و استفاده کنید. هوای خشک برای گیاهان خاصی مانند کاکتوس خوب است ، اما بسیاری از گیاهان ، به خصوص گیاهان منطقه حاره به رطوبت نیاز دارند. یک مرطوب کننده اتاق با بخور سرد انتخاب کنید تا از راه هوا نه از شاخ و برگ و یا گل ، به اندازه کافی رطوبت برای گیاه فراهم کند. پژمردگی ، برگ های قهوه ای و غنچه هایی که کم رشد می کنند ، نشانه کمبود رطوبت هستند.

۹

به گلدان گیاه کود بدهید. گیاهان خانگی به منظور زنده ماندن نیاز به مواد مغذی هم از خاک و هم از کود دارند. اگر گلدان گیاه را عوض نکنید ، و یا مواد مغذی جدید به خاک اضافه نکنید ، گیاه در نهایت می میرد. گیاه اول به نیتروژن ، سپس به فسفر ، و در نهایت به پتاسیم احتیاج دارد.

۱۰

به طور منظم گیاه خود را هرس کنید. گیاهان باید در فواصل زمانی مختلف هرس شوند. گیاهی که هرس نشود از کنترل خارج می شود، و ریشه های گیاه می توانند از گلدان هم بزرگ تر شوند. مرتب گیاه را هرس کنید تا نیاز به کاشت مجدد نباشد. شاخه ها و ساقه های مرده را قطع کنید چون می توانند در جذب اشکال به وجود آورند.

۱۱

تفاله چای یا قهوه را پای گلدان نریزید. این کار مگس ها را به گیاه می کشاند تا گیاه خانگی را بخورند. قند موجود زمینه مناسبی برای پرورش این حشرات نیز هست. اضافه کردن قهوه به گیاهان خوب نیست ، انجام این کار برای گیاهانی که تحمل اسیدی کم دارند می تواند کشنده باشد.

۱۲

طبقه بندی گیاه خود را بشناسید. با وجود انواع دایره المعارفهای آنلاین می توانید که جزئیات مربوط به هر نوع خاصی از گیاه ، مثل سطوح توصیه شده رطوبت ، دستورالعمل قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، و راهنماهای آبیاری را ببینید. از آن جا که گیاهان بسیار متفاوت هستند ، پیدا کردن ایده آل های گیاه مهم است. گیاهان برچسب نام رایج و علمی شان را دارند. در غیر این صورت ، از گلفروش بپرسید.

گل زیبا

گل زیبا

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی

منبع :

چگونه ها

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.